MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

26 серпня – головне за день

26.08.2021   
ХПГ-інформ
Вперше жінка стала бригадним генералом ЗСУ; невідомий кинув «коктейль Молотова» у двері Офісу Омбудсмана; відключення від комунальних послуг за борги повертається – головне на сьогодні.

Тетяна Остащенко, фото: mil.gov.ua

• У липні першою жінкою-командувачем у Збройних силах України стала Тетяна Остащенко, розповідає Радіо Свобода з посиланням на Міністерство оборони. Командувачці Медичних сил Збройних сил України Тетяні Остащенко присвоїли чергове військове звання вищого офіцерського складу – бригадний генерал. Відповідний указ 24 серпня видав президент України. Тетяна Остащенко закінчила фармацевтичний факультет Львівського Державного медичного інституту та Українську військово-медичну академію. Проходила підготовку на курсах армій держав-НАТО. У Кранфільдському університеті (Велика Британія) закінчила курси реформування сектору оборони та безпеки, а також стратегічного лідерства для керівного складу.

• У будівлю Секретаріату Уповноваженого Верховної ради з прав людини невідомий чоловік жбурнув «коктейль Молотова», повідомляє Суспільне. «Він двері відкрив, кинув, а двері у нас швидко зачиняються і нічого не відбулось. Весь вибух пішов не у приміщення, а на вулицю. Там все пошкоджено, все там у такому стані... Двері, поріг. Головне що ніхто не постраждав, зараз цього зловмисника затримали»,  – сказала Омбудсман Людмила Денісова. Чоловік пояснив, що пішов на цей крок,  щоб привернути увагу до «бездіяльності чиновників». «У мене вкрали дітей у 2007 році, я воював, ходив по колах до МВС, прокуратури. Я втратив будинок, кар’єру, здоров’я. Чиновники нічого не хотіли робити… і мені нічого не залишалось, як тільки привернути увагу до своєї проблеми черговим способом», цитує Суспільне затриманого.

Фото: Суспільне

• Відключення від комунальних послуг за борги повертається, повідомляє BBC Україна. Раніше боржників не можна було відключати від комунальних послуг під час карантину та протягом 30 днів від моменту його припинення. Мораторій діяв з березня минулого року, коли депутати Верховної Ради ухвалили відповідний закон. 19 серпня президент підписав указ, що вносить зміни в цей закон. Зокрема, відтепер заборона зупиняти надання житлово-комунальних послуг у разі несплати діє виключно в «червоних» зонах епідемічної небезпек. Наразі таких зон в Україні немає. «Однак, як і раніше, на час дії карантину заборонено стягувати пеню за невчасні платежі та примусово виселяти боржників», – йдеться в повідомленні.

 Поділитися