MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Білорусь: «Ми не припинимо своєї правозахисної діяльності». Заява ПЦ «Весна»Білорусь: Слідчий комітет порушив справу проти ПЦ «Весна»Білорусь: Влада ініціює екстрадицію ТихоновськоїБілорусь: Правозахисники заявили про нечувані знущання влади з жінокБілорусь: Навмисне створення негуманних умов утримання«Це абсолютне зло, яке має бути спинене» – Марія Колесникова про режим ЛукашенкаБілорусь: Марії Колесниковій висунули офіційне обвинуваченняHRW заявляє про необхідність розслідування тортур у БілорусіЗаява нобелівської лауреатки Світлани АлексієвичСвободу Марії Колесниковій! (Заява Міжнародного Меморіялу)Білорусь: Недільний «Марш єдности» завершився брутальними затриманнямиЕксперти ООН закликають владу Білорусі припинити тортуриБілорусь: Під час вуличних протестів загинули принаймні п’ять людей, – правозахисникиБілорусь: Неділя, 16 серпняБілорусь: Субота 15 серпня – сьомий день протестівБілорусь: Головні події 14 серпняБілорусь: Протести триваютьБілорусь: Четвертий день протестів. Ще один загиблий. Затримано українських правозахисниківВідкрита заява правозахисних та громадських організацій України щодо затримання українських громадян в МінськуБілорусь: Третій день протестів

Білорусь: ПЦ «Весна» безоплатно допоможе жертвам тортур у рамках універсальної юрисдикції

27.08.2021   
ХПГ-інформ
Правозахисники розчаровані результатами перевірки Слідчим комітетом звернень та повідомлень про застосування катувань до учасників мирних протестів проти фальсифікації результатів торічних президентських виборів.

Правозахисний центр «Весна» глибоко розчарований висновками Слідчого комітету Республіки Білорусь (СК РБ) за результатами розгляду звернень та повідомлень про застосування тортур до учасників мирних протестів проти фальсифікації результатів виборів президента Білорусі, а також до інакодумців в ізоляторах ГУВС Мінміськвиконкому в період від 9 до 13 серпня 2020 року. Про це йдеться у відповідній заяві «Весни», опублікованій на сайті організації.

Нагадаємо, СК РБ не знайшов порушень у діях силовиків під час масових протестів після минулорічних президентських виборів і в порушенні кримінальної справи відмовив.

«Результатом перевірчих дій, які тривали рік, стала безсоромна брехня та нездарна імітація збирання та оцінювання доказів. На інше чекати було важко», – зазначають правозахисники.

Вони наголошують, що не мають наміру дарувати катування співгромадян, обіцяють продовжити свою діяльність у боротьбі з тортурами і не залишать своїх намагань з підтримки тих, хто добиватиметься притягнення винних у злочинах проти людяності до кримінальної відповідальності.

«Ми обіцяємо безоплатну юридичну допомогу кожному, хто звернеться до ПЦ „Весна“ по допомогу в оскарженні незаконних постанов про відмову в порушенні кримінальної справи та підтримку тим, хто готовий добиватися притягнення злочинців до відповідальності в рамках універсальної юрисдикції, перебуваючи в Литві. Обов’язок перед жертвами катувань не дасть нам зупинитися навіть якщо нас, „Весну“, продовжуватимуть переслідувати поплічники тих, хто оголосив війну своєму народові», – мовиться в заяві.


Нагадаємо, 9 серпня 2020 року, після закінчення голосування на президентських виборах, у Білорусі розпочалися масові протести – люди були незадоволені нечесною виборчою кампанією. Повідомлялося про масові фальсифікації, деякі люди не могли проголосувати, бо через рекордну явку виборців на багатьох виборчих дільницях не вистачало бюлетенів.

Офіційно було оголошено, що на виборах переміг Олександр Лукашенко, який керує державою 25 років. Жодні вибори президента (2001, 2006, 2010, 2015 років), окрім перших (1994 року) не визнані вільними та справедливими на міжнародному рівні.

Тоді почалися безпрецедентні репресії влади РБ проти власного населення. Масові порушення прав людини і норм права відбувалися на всіх етапах контактування людей із представниками силових структур.

Також правозахисники заявляли про нечувані знущання білоруської влади з жінок, цілеспрямоване й навмисне створення негуманних умов утримання в місцях несвободи для покарання затриманих.

 Поділитися