MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

27 серпня – головне за день

27.08.2021   
ХПГ-інформ
Міністерство культури планує закупити для поповнення фондів бібліотек книгу, яка транслює гендерні стереотипи; незабаром кожен зможе скласти заяву про згоду стати донором після смерті у мобільному додатку «Дія»; Слідчий комітет Республіки Білорусь не знайшов порушень у діях силовиків під час масових протестів після минулорічних президентських виборів – головне на сьогодні.

Фото: FamVeld, Shutterstock

• Міністерство культури, згідно з указом від 20 серпня, планує закупити для поповнення фондів бібліотек серед іншого й 459 примірників книги «Щоб у 16 не було запізно», яка транслює гендерні стереотипи та викликала хвилю критики ще після появи на Книжковому арсеналі у червні, повідомляє Суспільне. Зокрема, авторка книги Марина Ланге стверджує, що «дівчата вже народжуються з жіночими якостями» як от вміння піклуватися, умиротворення, цнотливість та здатність надихати, натомість такі якості як цілеспрямованість, відповідальність визначені «чоловічими». Окрім того, на думку авторки, тільки хлопчиків треба спрямовувати на досягнення. Авторка радить виховувати у дівчаток віктимну поведінку.

Марина Ланге «Щоб у 16 не було запізно»

Марина Ланге «Щоб у 16 не було запізно»

• Незабаром кожен зможе скласти заяву про згоду стати донором після смерті у мобільному додатку «Дія», заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко в інтерв'ю «Укрінформу». «Кожен, хто ухвалить рішення про найвищий вияв жертовності, зможе за свого життя залишити заяву про згоду стати донором після смерті. Це складна робота, адже інформацію про таку заяву ніхто не має бачити, поки людина жива. Навіть лікарі, – повідомив міністр. – Це складна робота, адже інформацію про таку заяву ніхто не має бачити, поки людина жива. Навіть лікарі. Водночас, інформація має стати доступною, якщо цій людині констатовано смерть мозку, і трансплант-координатор формує картку потенційного донора в ЄДІСТ (Єдина державна інформаційна система трансплантації). Коли ці роботи будуть завершені, ми розпочнемо інформаційну кампанію з популяризації донорства органів». Над проектом МОЗ працює спільно з Міністерством цифрової трансформації.

• Слідчий комітет Республіки Білорусь не знайшов порушень у діях силовиків під час масових протестів після минулорічних президентських виборів і в порушенні кримінальної справи відмовив. У відомстві наголошують, що застосування силовиками фізичної сили, а також обрані спецзасоби були цілком законні та пропорційні, «застосовувалися з наміром завдання найменшої шкоди в обставинах, що складаються». Однак, як повідомляють правозахисники, масові порушення прав людини і норм права відбувалися на всіх етапах контактування людей із представниками силових структур. Правозахисники також заявляли про нечувані знущання білоруської влади з жінок, цілеспрямоване й навмисне створення негуманних умов утримання в місцях несвободи для покарання затриманих. ПЦ «Весна» обіцяє надати безоплатну правову допомогу кожному, хто звернеться по таку, в оскарженні незаконних постанов про відмову в порушенні кримінальної справи та підтримку тим, хто готовий добиватися притягнення винних до відповідальності в рамках універсальної юрисдикції, йдеться в сьогоднішній заяві правозахисників.

 Поділитися