MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Мінкульт вже не хоче купувати книгу «Щоб у 16 не було запізно»

28.08.2021   
ХПГ-інформ
Держава планувала закупити для бібліотек 459 примірників книги, яка транслює гендерні стереотипи та виховує у дівчаток віктимну поведінку.

Держава планувала закупити для бібліотек 459 примірників книги,  яка транслює гендерні стереотипи.

Фото yakaboo.ua

Міністерство культури збиралося закупити для поповнення фондів бібліотек серед іншого книгу Марини Ланге «Щоб у 16 не було запізно», яка викликала хвилю критики ще  на Книжковому арсеналі у червні. Зокрема, авторка книги стверджує, що «дівчата вже народжуються з жіночими якостями» як от вміння піклуватися, умиротворення, цнотливість та здатність надихати, натомість такі якості як цілеспрямованість, відповідальність визначені «чоловічими». Окрім того, на думку авторки, тільки хлопчиків треба спрямовувати на досягнення. Авторка радить виховувати у дівчаток віктимну поведінку. 

Марина Ланге «Щоб у 16 не було запізно»

Марина Ланге «Щоб у 16 не було запізно»

Сьогодні Міністерство культури та інформаційної політики на своїй фейсбук-сторінці висловило позицію щодо цієї книги.

Фейсбук-сторінка МКІП
 

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко подав до Українського інституту книги запит щодо можливості зупинити процес закупівлі книги «Щоб у 16 не було запізно» Марини Ланге для бібліотек країни.

«МКІП вважає, що забезпечення гендерної рівності в усіх сферах суспільного життя є невід’ємним елементом становлення України як держави, що дотримується демократичних принципів і поважає права людини та основоположні свободи», – йдеться в заяві міністерства.

 Поділитися