MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

30 серпня – головне за день

30.08.2021   
ХПГ-інформ
МЗС озвучило число зниклих безвісти на окупованих територіях; з початку року до поліції надійшло 9 137 заяв і повідомлень про розшук зниклих дітей; український спецназ врятував групу перекладачів, що працювали на уряд Канади, із зайнятого талібами Кабула – найважливіше на сьогодні.

Акція під посовльством РФ в Києві, вересень 2016 року (архівне фото «Крым.Реалии»)

• У Міжнародний день жертв насильницьких зникнень Міністерство закордонних справ України, посилаючись на дані Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, повідомляє, що зниклими безвісти на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей вважаються 258 людей, у тому числі 67 військовослужбовців та резервістів. Також повідомляється, що від початку російської окупації щонайменше 44 особи стали жертвами насильницьких зникнень на території Криму та міста Севастополя, доля 15 з них досі залишається невідомою. Переважна більшість цих людей є проукраїнськими активістами, які відкрито виступали проти російської окупації, йдеться в повідомленні.

• «З початку 2021 року до органів поліції надійшло 9 137 заяв і повідомлень про розшук зниклих дітей… Упродовж доби з дня оголошення в розшук поліцією розшукано 8 811 (96,4 %) дітей. За 7 місяців Національною поліцією розшукано 9 048 дітей», – повідомили в управлінні ювенальної превенції Нацполіції у відповідь на запит Суспільного. У Нацполіції вважають, що основними причинами втечі дітей є: конфлікти у сім’ї та з однолітками; схильність їх до бродяжництва; небажання батьків «вникати» у проблеми дитини; залишення дітей без догляду; неналежний контроль батьків або законних представників; відсутність змістовного дозвілля тощо. Зазначено, що «своєчасне реагування» на зникнення дитини «значно зменшує ризик імовірного учинення стосовно неї кримінального правопорушення».

• Українські спецпризначенці провели успішну операцію з порятунку групи перекладачів, які працювали на уряд Канади, із зайнятого «Талібаном» Кабула, передає Суспільне з посиланням на канадське видання Globe and Mail. Це відбулося зранку 27 серпня на запит канадського уряду про допомогу. Відповідно до канадського плану, група афганців, які працювали перекладачами для канадської місії в Афганістані, мала самостійно дістатися до аеропорту Кабула та залишити країну. Проте через теракт у аеропорту, організований ІДІЛ, американська адміністрація оголосила, що громадяни Афганістану з відкритими візами не допускатимуться до летовища без супроводу іноземців. Дві спроби канадської влади доставити 19 перекладачів та членів їхніх сімей до аеропорту, а також ще одна, організована Державним департаментом США, зазнали невдачі. Канада звернулася по допомогу до України. Група українських військових покинули територію аеропорту Кабула, відшукала на території місцевого базару мікроавтобуси з перекладачами та їхніми сім’ями та супроводила їх до летовища.

• «Освітній процес у школах розпочинається у День знань – 1 вересня, триває не менше 175 навчальних днів і закінчується не пізніше 1 липня наступного року», – мовиться у Роз’ясненні Міністерства освіти і науки України. «В умовах пандемії навчання за потреби може відбуватися з використанням технологій дистанційного навчання відповідно до Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти», – повідомлено на сайті МОН. Перший урок у новому навчальному році рекомендовано присвятити відзначенню 30-ї річниці незалежності України. Також у повідомленні зазначено, що «одним із пріоритетних напрямів формування безпечного та інклюзивного освітнього середовища у школах є осучаснення системи шкільного харчування».

 Поділитися