MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

31 серпня – головне за день

31.08.2021   
ХПГ-інформ
У Криму на сьогодні 230 політв’язнів та переслідуваних осіб, 162 з них – кримські татари; повного переходу на електронні лікарняні з 1 вересня не відбудеться; білоруським політв’язням Колесниковій та Максиму Знаку загрожує 12 років позбавлення волі – найважливіше на сьогодні.

Лікарняний лист. Ілюстраційне зображення з відкритих джерел

• Кримськотатарський ресурсний центр оновив дані з кількості політв’язнів у Криму, передають «Крым.Реалии». «На сьогодні, згідно з даними КРЦ, кількість політв’язнів та переслідуваних окупаційною владою складає 230 людей, 162 з них – представники кримськотатарського народу», – мовиться в повідомленні правозахисників, які розділили переслідуваних осіб на 5 категорій: засуджені та відбувають покарання в колонії (63 особи, з них 40 – кримські татари); мають обмеження або випробувальний термін (34 особи, з них 19 – кримські татари); перебувають у СІЗО (52 особи, з яких 45 – кримські татари); звільнені (49 осіб, з них 32 – кримські татари); переслідуються (32 особи, з яких 26 – кримські татари).

• Повного переходу на електронні лікарняні з 1 вересня не відбудеться. Не всі лікарі опанували систему. У Міністерстві охорони здоров’я підготували наказ про перенесення дати відмови від паперових лікарняних – орієнтовно це відбудеться 1 жовтня. Про це Суспільному повідомили в МОЗ. Причини в міністерстві пообіцяли прокоментувати згодом. З трьох тисяч медзакладів, які можуть визначати непрацездатність, цифрову систему опанували понад дві тисячі, каже прессекретар МОЗ Роман Борщ. Тобто наразі вже можна оформляти лікарняні в електронному форматі, але деякий час медзаклади ще зможуть видавати і паперові листки непрацездатності.

• Білоруським політв’язням, членам Координаційної ради Марії Колесниковій та Максиму Знаку загрожує 12 років позбавлення волі – стільки передбачає кримінальна стаття, за якою їх переслідують. У суді вже виступив прокурор. Відбулося 17 засідань у закритому режимі, вирок політв’язням мають оголосити публічно 6 вересня. Адвокат Колесникової Володимир Пальченко зазначив, що «захистові не став зрозумілий достатньою мірою ні план, ані механізм захоплення влади, про який ідеться в обвинуваченні». За даними ПЦ «Весна» на сьогодні в Білорусі визнані політв’язнями 653 особи. Більша частина цих людей потрапила під політично мотивоване кримінальне переслідування у зв’язку з подіями під час і після президентських виборів 2020 року.

 Поділитися