MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

2 вересня – головне за день

02.09.2021   
ХПГ-інформ
Слідча група у справі про збиття МН17 звернулася до російських військових по додаткову інформацію; ООН оприлюднила нову доповідь Генсекретаря про порушення прав людини у Криму; Росія відмовляється від продовження мандату місії ОБСЄ в пунктах пропуску «Гуково» і «Донецьк» на кордоні з Україною – найважливіше на сьогодні.

• Спільна слідча група (JIT), що займається розслідуванням катастрофи малайзійського Boeing 777 рейсу MH17 в небі над Донбасом, звернулася до російських військових з проханням надати додаткову інформацію про обставини збиття літака. Зокрема їх просять поділитися інформацією щодо зенітно-ракетного комплексу «Бук», який міг використовуватися бойовиками. Відповідне звернення російською та англійською мовами опублікувала сьогодні пресслужба поліції Нідерландів, передає Суспільне. Звернення стосується зокрема жителів російського міста Курськ, адже саме звідти був відправлений ЗРК «Бук», яким, як вважає JIT, збили літак MH17. Нідерландська поліція також звертається з окремим листом до жителів Курська, а також російських військових із проханням поділитися інформацією. Нагадаємо, пасажирський літак «Боїнг-777» рейсу MH17 «Малайзійських авіаліній», що летів з Амстердама (Нідерланди) в Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий у небі над Донбасом 17 липня 2014 року. Загинули 298 людей – 283 пасажири та 15 членів екіпажу.

• ООН опублікувала нову доповідь Генсекретаря Антоніу Ґутерреша про порушення прав людини у Криму та Севастополі, яка охоплює період від 1 липня 2020 року до 30 червня 2021 року та «описує широкий спектр порушень прав людини та міжнародного гуманітарного права». Зокрема йдеться про катування та жорстоке поводження, довільні затримання, переслідування представників релігійних організацій, втручання у проведення публічних зборів, переведення затриманих осіб із Криму на територію РФ для віддання під суд та відбування покарання у вигляді позбавлення волі. Серед гаданих винних, що брали участь у викраденнях, триманні під вартою, позбавленні волі в неофіційних місцях ув’язнення, приховуванні місцеперебування зниклих осіб, тортурах і жорстокому поводженні – співробітники ФСБ, члени так званої самооборони Криму та місцевої поліції, підкреслюється в доповіді.

• Росія відмовляється від продовження мандату місії ОБСЄ в пунктах пропуску «Гуково» і «Донецьк» на кордоні з Україною, які розташовані на ділянці поруч з окупованими територіями Донбасу, передає Громадське з посиланням на місію США в ОБСЄ. Нинішній мандат діє до 30 вересня 2021 року. Сьогодні на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні представники РФ заявили, що виступають проти його продовження. Тимчасова повірена у справах США в ОБСЄ Кортні Остріан нагадала, що Росія підписала Мінські угоди у 2014 році, які гарантують «постійний моніторинг українсько-російського державного кордону та перевірку з боку ОБСЄ». Вона зазначила, що раніше представники Росії погоджувалися, що місія ОБСЄ у цих пунктах пропуску є ефективною.

 Поділитися