MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Директора комунального підприємства оштрафували за розголошення даних боржників

06.09.2021   
ХПГ-інформ

Адреси людей, які заборгували за воду, директор «Стрийводоканалу» розмістив на білбордах, повідомляє видання ZAXID.NET. 

Фото: Evgenii Panov, Shutterstock

Борг мешканців Стрия за водопостачання станом на перше травня становив 540 тисяч гривень. У червні на чотирьох білбордах в різних районах міста було розміщено інформацію про місце проживання боржників та сумму несплати. Знизу – підпис: «Вами “пишається” громада міста». Прізвищ людей, які не платять за воду, комунальники публікувати не стали. 

«Ці боржники взагалі не йдуть на діалог. Вони споживають воду і не платять, а суми значні. Ми тих людей не попереджали, що будемо оприлюднювати адреси, адже їхні персональні дані ми не оприлюдинили», – цитувало видання  ZAXID.NET начальника відділу збуту «Стрийводоканалу» Василя Хомку на початку червня. 

Втім, суд вирішив, що інформація, розміщена на білбордах, все ж є персональними даними, хоч і не містить прізвищ боржників. 

«Стрийський міськрайонний суд розглянув цю справу та виявив порушення персональних даних. Посилаючись на тлумачення Конституційного суду, в постанові вказано, що персональними даними є відомості про національність, освіту, релігійні переконання, матеріальний та сімейний стан, адресу та ін.», – йдеться в повідомленні.

Суд оштрафував директора комунального підприємства «Стрийводоканал» Володимира Козака за розповсюдження персональних даних на 1700 грн. Можлива апеляція.


ХПГ створила двомовний сайт, присвячений праву на приватність, – http://privacy.khpg.org. Це фактично єдиний такий інформаційний ресурс в Україні. На сайті вміщено усі попередні публікації ХПГ щодо приватності, починаючи з 1999 року, – більше 380 в українській версії та більше 140 в англійській. 

 Поділитися