6 вересня – головне за день
• Кримськотатарський активіст Наріман Джелял, якого 4 вересня затримали російські силовики, зазнав «жорсткого психологічного впливу». Про це розповіла сьогодні його адвокатка Еміне Авамілєва. Вона зазначила, що спілкувалася з ним 5 вересня в управлінні ФСБ: «У мене було конфіденційне спілкування з Наріманом Джелялом. Незважаючи на те, що він дуже був втомлений, тримається абсолютно достойно. Багато годин поспіль до нього застосовували досить жорсткий психологічний вплив, оскільки він постійно перебував у наручниках з мішком на голові, у підвальному приміщенні за його відчуттями і, звичайно ж, як я вже сказала, зазнав жорсткого психологічного впливу. Фізичного впливу на Нарімана Джеляла не чинили».
• За даними щомісячного моніторингу Інституту масової інформації “Барометр свободи слова” у серпні сталося 15 випадків порушень свободи слова. Найчастіше йшлося про фізичну агресію проти журналістів. Шість разів представникам засобів масової інформації перешкоджали виконувати свою роботу. П’ятьох журналістів було побито. «Три випадки побиття медійників стались у Києві під час акцій протесту під Офісом президента та на алеї Героїв Небесної сотні. У двох випадках (на журналіста “Букв” Олександра Кужельного та оператора ТСН Антона Філіппа) напали активісти, в одному (постраждалий журналіст “Апострофа” Роман Пєтушков) – поліцейські», – йдеться в повідомленні ІМІ.
• Росія відмовила у допиті як свідків двох обвинувачених у справі про збиття Боїнга МН17 17 липня 2014 року, Ігоря Гіркіна і Сергія Дубинського, повідомляє Суспільне. «Суд отримав від слідчого судді відповідь на лист з проханням до російської влади, включаючи прохання заслухати співобвинувачених Гіркіна, Дубинського і Харченка, якщо він перебуває в Російській Федерації, як свідків у справі Пулатова. Російська влада відхилила це прохання», – заявив суддя Фредерік Стейнхаус. Москва пояснила відмову тим, що Кримінально-процесуальний кодекс РФ забороняє обвинуваченому у кримінальній справі виступати у тій самій справі у якості свідка.
• Колишніх членів виборчого штабу Віктора Бабарики та членів президії Координаційної ради Марію Колеснікову та Максима Знака засудили у Мінську. Вирок суду Колесніковій – 11 років ув’язнення, Знаку – 10 років. Судовий процес відбувався у закритому режимі, учасники процесу та родичі мали підписати угоду про нерозголошення. Їх визнали винними за трьома статтями Кримінального кодексу: змова з метою захоплення влади; заклики до дій, що шкодять національній безпеці; створення екстремістського формування або керівництва. Відбулося 17 засідань у закритому режимі. 2 вересня обвинувачені виступили з останнім словом. У своєму виступі Марія Колеснікова заявила, що суд над нею та Максимом Знаком є історичним, незалежно від прийнятого рішення. Політв’язні не визнають себе винними.