MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Ампутація пенітенціарної медициниВрятувати ногу А.: у тюремній лікарні не оперують, цивільна не приймаєВрятувати ногу А.Загибель засудженого у Кропивницькому – прокуратура почала розслідуванняШвидка так і не приїхалаКоментар Харківської правозахисної групи до Сьомої періодичної доповіді України про виконання положень Конвенції ООН проти катувань та нелюдяного або такого, що принижує гідність, поводження чи покарання (2-ге видання, виправлене та доповнене)Рефлексії з приводу коментаря Харківської правозахисної групи (ХПГ) до Сьомої періодичної доповіді України про виконання положень Конвенції ООН проти катувань та нелюдяного або такого, що принижує гідність, поводження чи покарання«Довічно важливо». Науково-практична частина (Харків)«Довічно важливо». Науково-практична частина (Київ)Мистецько-науково-практичний проєкт «Довічно важливо»

Онкохворого в'язня харківської колонії не лікують

08.09.2021   
ХПГ-інформ
Хворого на рак легень засудженого не везуть на операцію, розповіла його адвокатка.

Як примусити Центр охорони здоров’я ДКВС розпочати лікування онкохворого? У засудженого Г., що відбуває покарання у виправній колонії № 43, минулого року різко погіршилося самопочуття.

Фото: Shutterstock

Сильно боліла спина, він втрачав свідомість. У грудні лікарі виявили у Г. центральну бронхокарциному – рак легень. Відтоді минуло майже десять місяців. Життєво необхідної операції Г. чекає й досі. Її буцімто було призначено но другу половину липня. Але зараз вже вересень. 

– Мені перестали навіть надавати інформацію щодо його лікування. Більше того, мій підзахисний не виходить на зв'язок, – розповідає адвокатка Таміла Беспала

Щоб врятувати життя клієнту, вона подала вже безліч клопотань, зверталася до суду, а в серпні змушена була подати заяву про злочин до ДБР та прокуратури. Відкрито провадження за статтею 139 (“Ненадання допомоги хворому”).

Якщо в колонії та ЦОЗ почекають з лікуванням ще трохи, стаття може змінитися на більш серйозну. Адже рак легень є однією з найпоширеніших причин смерті від онкологічної патології. 


Стан охорони здоров’я в пенітенціарній системі, що досі реформується, непокоїть правозахисників. Довгострокові цілі цієї реформи залишаються неясними. Медична допомога в місцях позбавлення волі так і не стала незалежною від адміністрацій установ. Це призводить до багатьох проблем із ресурсами, конфіденційністю, довірою до лікаря. Медичні служби у в’язницях не співпрацюють із цивільними лікарнями. Не вистачає ні персоналу, ні устаткування, ні ліків. Хворі ув’язнені вимушені довго чекати на бодай якусь медичну допомогу. Спеціалізоване лікування в цивільних лікарнях доступне лише заможним ув’язненим.

Минулого року Комітет Міністрів Ради Європи закликав український уряд надати детальну інформацію про заходи, які вживаються для поліпшення рівня медичної допомоги особам, що перебувають під вартою.

 Поділитися