MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

8 вересня – головне за день

08.09.2021   
ХПГ-інформ
Кабмін планує придбати тимчасове житло для 144 внутрішньо переміщених осіб; у Криму російські спецслужби затримали і вивезли у невідомому напрямку Ельдара Менсеїтова, колишнього члена Меджлісу; у 2023 році відбудеться перепис населення – головне на сьогодні.

• Кабмін планує придбати 46 об'єктів нерухомості для тимчасового проживання приблизно 144 внутрішньо переміщених осіб. Рішення про відповідну субвенцію було ухвалено сьогодні. Мова йде про виділення 11,907  млн гривень з державного бюджету. 30% від загальної суми мають виділити місцеві ради. Найбільше об’єктів придбають у Луганській, Харківській, Дніпропетровській областях. Нагадаємо, станом на липень цього року у державі зареєстровано 1 473 650 переселенців з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та АР Крим. Близько 60% ВПО живуть в орендованому житлі.

• У Криму російські спецслужби затримали і вивезли у невідомому напрямку Ельдара Менсеїтова, колишнього члена Меджлісу кримськотатарського народу, повідомляє «Кримська солідарність». У червні цього року він був свідком захисту у справі Мустафи Джемілєва. За будинком Менсеїтова у селищі Молодіжному стежили дві автівки. У ніч проти 8 вересня було проведено обшук, Ельдара Менсеїтова вивезли у невдомому напрямку. Адвокат затриманого Рефат Юнус досі не знає, місця перебування свого клієнта. Він звернувся до УФСБ та «прокуратури».

• Всеукраїнський перепис населення відбудеться у 2023 році, повідомляє Радіо Свобода із посиланням на члена бюджетного комітету Верховної Ради Олексія Гончаренка. На підготовку виділять понад 82 мільйонів гривень. Це буде перший перепис від 2001 року. У липні координаторка системи ООН в Україні з гуманітарних питань Оснат Лубрані заявила: «Одним з викликів лишається те, що останній перепис населення Україна проводила у 2001 році. Вона пропустила серію переписів по всьому світу у 2010 році. Тому ми вважаємо, що це надзвичайно важливо, бо наразі ми не знаємо, який знаменник для розміру населення».

 Поділитися