MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

На Дніпропетровщині з рабства звільнили 120 осіб

09.09.2021   
ХПГ-інформ
Правоохоронці затримали  п’ятьох осіб, які вербували на вокзалах людей в складних життєвих обставинах. За роботу в селі обіцяли зарплату, житло і триразове харчування. Насправді люди мали працювати по 16 годин за їжу та алкоголь.

Правоохоронці затримали  п’ятьох осіб, які вербували на вокзалах людей в складних життєвих обставинах. За роботу в селі обіцяли зарплату, житло і триразове харчування. Насправді люди мали працювати понаднормово за їжу та алкоголь.

Фото: Офіс Генерального прокурора

Слідчі встановили, що учасники групи шукали робітників на залізничних вокзалах Києва, Дніпра та Одеси – серед громадян, що не мали постійного місця  проживання. За роботу в селі пропонували зарплату від 3000 до 4000 грн на місяць.

«Завербованих людей на мікроавтобусах доставляли на територію агрофірми у Дніпропетровській області, де розселяли у напіврозвалених будинках із абсолютно відсутніми умовами для проживання, – йдеться в повідомленні на сайті Офісу Генерального прокурора. – Щодня робітників залучали до роботи у виробничо-складських приміщеннях агрофірми, а також у сезон на полях для збору урожаю. Працювати змушували по 12-16 годин на добу. Обіцяні грошові кошти потерпілі не отримували, а весь їхній "заробіток" обмежувався харчуванням сумнівної якості 2-3 рази на добу та алкогольними напоями».

За працівниками наглядали бригадири. Мобільні телефони та документи забирали. Виходити за межі бараків не дозволялося. Тих, хто не виконував вимоги бригадирів та вербувальників, принижували та били. 

Фото: Офіс Генерального прокурора

«Попри нелюдські умови проживання та праці через відсутність документів, засобів зв’язку та грошей робітники були змушені залишатися на агрофірмі та працювати», – розповідають в прокуратурі.

В агрофірмі правоохоронці провели 18 обшуків, було вилучено чернетки, грошові кошти, банківські картки, телефони, ноутбуки, паспорти, пляшки із спиртовмісною рідиною. 120 осіб, що перебували в рабстві, звільнені. 17 з них вже звернулися до правоохоронних органів зі заявами про вчинення стосовно них злочину. Слідчі дії тривають.

 Поділитися