MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

9 вересня – головне за день

09.09.2021   
ХПГ-інформ
Розроблено законопроєкт про обмеження обігу та виробництва пластикової продукції одноразового використання; СБУ зафіксувала масову видачу російських паспортів на тимчасово окупованих територіях України; ВООЗ закликає багаті держави утриматися від проведення додаткової ревакцинації від COVID-19 – головне на сьогодні.

Фото: chaiyapruek youprasert, Shutterstock

• Розроблено законопроєкт про обмеження обігу та виробництва пластикової продукції одноразового використання, який орієнтовно до кінця жовтня буде зареєстрований у Верховній Ради, повідомив міністр захисту довкілля Роман Абрамовський у фейсбуку. У документі, що базується на положеннях Директиви ЄС 2019 року (2019/904) про одноразовий пластик, прописані заборони на виробництво, ввезення на територію України та введення в обіг одноразових пластикових виробів: соломинок; столових приборів (виделки, ложки, ножі, ложки, палички, шпажки, мішалки для напоїв); посуду (тарілки, стакани тощо); паличок для тримання повітряних куль та основа для них; гігієнічних ватних паличок; ємностей для їжі та напоїв (наприклад, контейнери); кришок від ємностей для напоїв; ємностей для їжі та напоїв зі вспіненого пінополістиролу; виробів з оксобіорозкладного пластику. Ця продукція на ринку вже має альтернативи, зазначає міністр. Також передбачене маркування для деяких виробів, що містять пластик, але поки що не потрапляють під заборону. Планується, що всі заборони вступлять в дію через рік після ухвалення законопроєкту – за цей час виробники, імпортери та об’єкти торгівлі зможуть пристосуватися до нових вимог.

• СБУ зафіксувала масову видачу російських паспортів на тимчасово окупованих територіях України, повідомлено на сайті відомства. «Цей процес так звана влада самопроголошених республік організувала, щоб забезпечити участь українців у вересневих виборах до російської Госдуми. Організатори діють з порушеннями норм міжнародного законодавства та позбавляють „нових“ громадян соціальних гарантій», – мовиться в повідомленні. З червня 2021 року примусове отримання російського громадянства йде прискореними темпами. «…в таких паспортах проставляють коди неіснуючого підрозділу Міграційної служби Ростовської області. Прописка в такому документі також не вказується. Тож видані документи не дають права на соціальні та пенсійні виплати від країни-агресора і не роблять їх власників повноцінними громадянами РФ», – повідомляє СБУ.

• Верховна Рада прийняла за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування до засуджених та осіб, які тримаються під вартою, заходів примусового годування». Автори законопроєкту №4323 хотіли визначити правові підстави для примусового годування та затвердити порядок і процедуру для подібних заходів. Вони зазначають, що проєкт є відповіддю на юридичне зобов’язання України перед Європейським судом з прав людини і його розроблено на підставі рішень ЄСПЛ. Йдеться, зокрема, про рішення 2005 року «Невмержицький проти України». Заявник скаржився, що нелюдське та принижуюче його гідність поводження супроводжувалося насильством, а також що годування відбувалося неналежним чином. Так під час примусового годування рідку їжу йому заливали до шлунку некваліфіковані люди, а іноді й інші в’язні за допомогою брудного зонду. ЄСПЛ визнав катуваннням не сам факт примусового годування, а те, яким чином і в яких умовах його було проведено, а також безпідставність такого насилля. 

• Всесвітня організація охорони здоров’я просить багаті країни утриматися від проведення бустерної ревакцинації від COVID-19, повідомляє Суспільне. Очільник ВООЗ Тедрос Аданом Гебреїсус закликав заможні держави та виробників вакцин звернути увагу на щеплення медичних працівників та вразливих груп населення у бідних країнах. «Я не буду мовчати, коли компанії та країни, які контролюють світові поставки вакцин, думають, що бідні верстви населення світу повинні задовольнятися залишками вакцин», – заявив він.

 Поділитися