MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Верховна Рада заборонила сексизм у рекламі

10.09.2021   
ХПГ-інформ
Відтепер продавати автівки за допомогою зображень оголених дівчат заборонено.

Депутати ухвали законопроєкт №3427, що вносить зміни до закону «Про рекламу». Відтепер рекламувати автівки за допомогою зображень оголених дівчат заборонено.

Фото: GoodIdeas, Shutterstock

«Законом удосконалено правове регулювання у галузі реклами щодо протидії дискримінації за ознакою статі, що відповідає зобов’язанням України відповідно до Конвенції ООН з ліквідації усіх форм дискримінації щодо жінок. Протидія дискримінації за ознакою статі передбачена також Угодою про асоціацію України з Європейським Союзом та іншими міжнародними документами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, зокрема – Стратегією ґендерної рівності Ради Європи на 2018–2023 роки та Глобальними цілями сталого розвитку ООН», – йдеться в повідомленні на сайті Верховної Ради.

Дискримінація в рекламі була заборонена і раніше, але визначення термінів «дискримінаційна реклама» та «дискримінаційна реклама за ознакою статі» не було. Це призводило до неоднозначного тлумачення контролюючими органами та судами ввідповідної статті закону «Про рекламу», зазначено в пояснювальній записці до законопроєкту.

Отже, згідно із законопроєктом, «дискримінаційна реклама – реклама, що вміщує чи використовує твердження та/або зображення, які є дискримінаційними за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження, громадянства, сімейного та майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками щодо особи та/або групи осіб;

дискримінаційна реклама за ознакою статі – реклама, що містить твердження та/або зображення щодо інтелектуальної, фізичної, соціальної чи іншої переваги однієї статі над іншою та/або щодо стереотипності ролі чоловіка та жінки, що пропагує принизливе та зневажливе ставлення; принижує гідність людини за ознакою статі; демонструє насильство за ознакою статі; використовує зображення тіла людини (частини тіла) виключно як сексуального об’єкта з метою привернення уваги споживача та/або посилання (слова, звуки, зображення) на сексуальні стосунки, що не стосуються рекламованого продукту чи способу його споживання».

Раніше в законі «Про рекламу» згадки про «зображення тіла людини виключно як сексуального об’єкта» не було.

Посилено відповідальність за порушення закону «Про рекламу» – відтепер порушник-рекламодавець сплачуватиме до державного бюджету штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати. На сьогодні це 60 тисяч грн.

Щорічно до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини надходить понад півтисячі скарг щодо дискримінаційної реклами. У 2019 році було сплачено понад два мільйони гривень штрафів за розповсюдження рекламної продукції, що дискримінує людей за ознакою статі.

 Поділитися