MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

10 вересня – головне за день

10.09.2021   
ХПГ-інформ
ЄСПЛ запросив у РФ інформацію про медичне обстеження Нарімана Джеляла та Асана Ахтемова, а також офіційну реакцію на заяву про тортури; лише 35% працівників шкіл повністю вакциновані; Верховна Рада заборонила сексизм у рекламі – головне на сьогодні.

Асан Ахтемов та Наріман Джелял, фото: «Кримська солідарність»

• ЄСПЛ відреагував на заяву адвокатки Євгенії Закревської про вжиття термінових заходів (за правилом 39) для захисту Нарімана Джеляла та Асана Ахтемова від катувань та жорстокого поводження, а також для доступу до Асана Ахметова незалежного адвоката. Про це Закревська повідомила у фейсбуку. Зокрема Суд запросив у РФ інформацію про медичне обстеження Джеляла та Ахтемова, а також офіційну реакцію на заяву про тортури. «Окремо Суд запросив інформацію в уряду РФ про те, чи має Асан Ахтемов доступ до адвоката, якого він сам вибрав, можливість конфіденційних зустрічей із ним, як часто й за яких умов він з адвокатом може бачитися», – написала Закревська. Інформація має бути надана Суду до 23 вересня. Нагадаємо, 3–4 вересня російські силовики провели у Криму обшуки та затримали п’ятьох людей, серед яких були Джелял та Ахтемов. Пізніше було повідомлено, що затримання 3–4 вересня відбулися «за підозрою у скоєнні диверсії на газопроводі у Криму 23 серпня». Адвокат Айдер Азаматов припустив, що до Асана Ахтемова російські силовики застосовували тортури.

• Лише 35% працівників закладів загальної та середньої освіти повністю вакциновані, повідомляє Суспільне з посиланням на начальника головного управління загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки Юрія Кононенка. Однією дозою вакциновані 62% вчителів. «Якщо і є школи де 80% вакциновано, то їх буквально одиниці. Поки що ми намагаємось пропагувати активно, пояснювати що це надзвичайно важливо, що вчителі перебувають в групі ризику і треба вакцинуватися. Але, мабуть, ще дуже мало закладів досягли ось цієї позначки 80%», – заявив  Юрій Конненко. Нагадаємо, при жовтому рівні епіднебезпеки школи працюватимуть офлайн лише за умови, що вакциновано 80% персоналу.

• Депутати ухвалили законопроєкт №3427, що вносить зміни до закону «Про рекламу». Відтепер рекламувати автівки за допомогою зображень оголених дівчат заборонено. У законі дається визначення таких термінів, як «дискримінаційна реклама» та «дискримінаційна реклама за ознакою статі». Посилено відповідальність за порушення закону «Про рекламу» – відтепер порушник-рекламодавець сплачуватиме до державного бюджету штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати. На сьогодні це 60 тисяч грн.

 Поділитися