MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

13 вересня – головне за день

13.09.2021   
ХПГ-інформ
В Ісландії почав працювати найбільший у світі завод, що відкачує вуглекислий газ з повітря; 20 народних депутаток вимагають прибрати їхні імена з рейтингу «Найсексуальніші депутатки Верховної Ради»; більш ніж половина дорослого населення країни не планує робити щеплення проти коронавірусу – головне на сьогодні.

Фото: Yevhenii Chulovskyi, Shutterstock

• В Ісландії почав працювати найбільший у світі завод, який відкачує вуглекислий газ безпосередньо з повітря та відкладає його під землю. Автори проєкту сподіваються, що нова технологія з часом допоможе зупинити глобальні зміни клімату, передає Громадське. Про це повідомила швейцарська компанія Climeworks AG, яка спеціалізується на відкачуванні вуглекислого газу з повітря. Компанія співпрацює з ісландським підприємством зі зберігання вуглецю Carbfix. Новий завод висмоктує до 4 000 тонн CO2 на рік. Це еквівалент річних викидів приблизно 790 автомобілів. За даними Міжнародного енергетичного агентства, торік глобальні викиди CO2 становили 31,5 мільярда тонн. Пряме викачування повітря – одна з небагатьох технологій вилучення вуглекислого газу з атмосфери. Вчені розцінюють її як життєво важливу для зупинки глобального потепління, яке призводить до збільшення кількості лісових пожеж, повеней та підвищення рівня моря. На сьогодні у світі працює 15 заводів з відкачування вуглекислого газу з атмосфери, які збирають понад 9 тисяч тонн CO2 на рік.

• До заарештованого у Криму за підозрою «у скоєнні диверсії на газопроводі» Асана Ахтемова допустили незалежного адвоката Айдера Азаматова. Про це сам Азаматов повідомив у фейсбуку. Адвокат зустрівся з Ахтемовим у СІЗО Сімферополя – дві попередні спроби були невдалі. «Підписав уже з ним безпосередньо угоду на його захист та отримав від нього особисто заяву про відмову від раніше призначеного адвоката. (…) Головне, тепер його захисником є адвокат, якого він вибрав, а не нав’язали органи слідства», – написав Азаматов. Нагадаємо, 3–4 вересня російські силовики провели у Криму обшуки та затримали п’ятьох людей, серед яких були журналіст, заступник голови Меджлісу Наріман Джелял та активіст Айдер Ахтемов. Пізніше було повідомлено, що затримання відбулися «за підозрою у скоєнні диверсії на газопроводі у Криму 23 серпня». Адвокат Айдер Азаматов припустив, що до Асана Ахтемова російські силовики застосовували тортури. 10 вересня ЄСПЛ відреагував на заяву адвокатки Євгенії Закревської про вжиття термінових заходів (за правилом 39) для захисту Нарімана Джеляла та Асана Ахтемова від катувань та жорстокого поводження, а також для доступу до Асана Ахметова незалежного адвоката.

• 56 % дорослого населення країни не планує робити щеплення проти коронавірусу, передає Суспільне з посиланням на дані опитування Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва». «Дані опитування показують частку вакцинованих від COVID-19 осіб, майже ідентичну з офіційною статистикою, і становлять близько 18 % дорослого населення країни, яке постійно проживає в Україні», – відзначили соціологи. Як наголосили у Фонді, респонденти, які не хворіли на COVID-19, вакцинуються або планують вакцинуватись значно рідше, аніж ті, які перехворіли на коронавірус. При цьому 25,1 % хочуть вакцинуватись.

• 20 народних депутаток звернулися до редакції видання «Коментарі» з вимогою прибрати їхні імена з рейтингу «Найсексуальніші депутатки Верховної Ради». «Ми, як і наші колеги-чоловіки, розробляємо законопроєкти, готуємо звернення, спілкуємося зі ЗМІ, проводимо зустрічі із виборцями, представляємо Україну у складі міжнародних делегацій, – заявила депутатка Марина Бардіна. – Ми хотіли б, щоб саме наша професійна діяльність була у фокусі інформаційної політики різних ЗМІ. Подібні рейтинги на сексуальність підривають довіру виборців до депутатів і всього парламенту, формують хибні стереотипи про місце жінки в політиці. Ми не «прикрашаємо» парламент, ми в ньому працюємо!»

 Поділитися