MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Кропивницькому СІЗО – спалах COVID-19

14.09.2021   
ХПГ-інформ
Учора про масове захворювання повідомив ЦОЗ ДКВС. Правозахисники почали бити на сполох ще минулого тижня. За офіційними даними захворіло 87 ув’язнених та двоє співробітників СІЗО.

Учора про масове захворювання повідомив ЦОЗ ДКВС. Правозахисники почали бити на сполох ще минулого тижня.

Фото: Jarun Ontakrai, Shutterstock

Зростання захворюваності почалося у слідчому ізоляторі 18 серпня, зазначено в повідомленні на сайті Центру охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби: «Всього зареєстровано 89 випадків, з них 87 ув’язнених та 2 випадки серед персоналу ДКВС. За минулу добу нових випадків не зареєстровано. Останні 7 випадків серед ув’язнених зареєстровано 10.09.2021, серед персоналу ДКВС – 03.09.2021».

Станом на учорашній ранок у Кропивницькій міській медичній частині №14 перебувало 68 хворих з легким перебігом захворювання. Крім того, ЦОЗ повідомляє про пацієнта середнього ступеня важкості, який отримує лікування у міській лікарні. «Хворих з тяжким перебігом не зареєстровано. 18 пацієнтів одужало», – наголошують у ДКВС і запевняють, що ситуація контрольована: «Посилений контроль за дотриманням маскового режиму, проведенням температурного скринінгу. Посилена насторога щодо виявлення хворих на COVID-19, як серед заґратованих, так і серед персоналу. Забезпечується тестування контактних осіб».

Правозахисники написали про спалах коронавірусного захворювання у Кропивницькому СІЗО минулого тижня. Зокрема юридична консультантка в ГО «Альянс Української Єдності» Ганна Скрипка зазначила, що 25 серпня там було зафіксовано 21 хворого серед ув’язнених та 29 серед співробітників ДКВС, а 10 вересня хворих в’язнів було вже 94, а співробітників ДКВС – 33. «За інформацією, наданою співробітником установи, станом на сьогодні на COVID захворіло 30 співробітників і більше 100 ув'язнених. Санчастина переповнена, СІЗО продовжує працювати у звичайному режимі, захворювання швидко поширюється. Вакцинація серед співробітників та ув'язнених проходила. Вчора вивезли одного ув'язненого до міської лікарні з пневмонією», – написала вона.

Всього в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах, на території яких функціонують структурні підрозділи ЦОЗ ДКВС, зареєстровано 3369 випадків захворювання на COVID-19. З них 422 – серед ув’язнених, 893 – серед засуджених, 1809 – серед працівників ДКВС України, 245 – серед працівників ЦОЗ ДКВС України. Наразі отримують лікування 82 ув’язнених, 94 засуджених, 11 працівників ДКВС та 6 працівників ЦОЗ ДКВС України. Летальних випадків – 13, з них: 1 ув’язнений, 4 засуджених, 5 працівників ДКВС України та 3 працівники ЦОЗ ДКВС України.


Правозахисники давно висловлюють занепокоєння щодо протиепідеміологічного захисту засуджених та ув’язнених. Відносно невисокий рівень захворюваності на COVID-19 у системі ДКВС пояснюється недостатньою кількістю тестів у місцях несвободи.

«Максимально можливе звільнення в’язнів як засіб запобігання пандемії COVID-19 є загальною рекомендацією усіх міждержавних організацій і фактично єдиним засобом пом’якшення наслідків хвороби, оскільки жодна тюремна система в світі не впоралася з викликами пандемії. Ув’язнених звільнили в різний спосіб – по амністії, через помилування або умовно-достроково щонайменше 26 країн у світі, в тому числі й з жорсткими політичними режимами (наприклад, в Ірані)», – заявляв директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров.

З березня по вересень минулого року в Європі звільнили понад 143 тис. ув’язнених. У Сполучених Штатах звільнено понад 40 тис. засуджених. В Україні були розроблені відповідні законопроекти, але жоден так і не був ухвалений.

 Поділитися