14 вересня – головне за день
• Уряд затвердив «жовтий» і «зелений» COVID-сертифікати, передає Радіо Свободи з посиланням на МОЗ України. Документ «міститиме інформацію про вакцинацію, негативний результат тестування (діє 72 години) або одужання від COVID-19. Так званий „жовтий“ сертифікат матиме інформацію про перше щеплення, а „зелений“ – про повний курс». У разі введення жовтого рівня епідемічної небезпеки навчальні заклади працюватимуть, якщо щонайменше 80 % працівників матимуть «жовті» чи «зелені» сертифікати. «У разі введення червоного рівня епідемічної небезпеки заклади освіти працюватимуть лише якщо 100 % працівників мають „зелений“ COVID-сертифікат», – зазначили в міністерстві. Також люди, які перетинають кордон України або в’їжджають з окупованих територій, можуть не проходити період самоізоляції, якщо мають «зелений» чи «жовтий» ковід-сертифікат.
• 13 вересня в Женеві під час донорської конференції Організації Об’єднаних Націй щодо гуманітарної ситуації в Афганістані низка країн заявила про готовність виділити понад 1 млрд доларів на реалізацію гуманітарних проєктів, заявив Генсек ООН Антоніу Ґутерреіш, передає Суспільне з посиланням на Deutsche Welle. «Зокрема, Німеччина та Франція пообіцяли виділити на гуманітарну допомогу Афганістану по 100 млн євро, США – 54 млн євро, Швейцарія – 30 млн євро. Ще 20 млн доларів США буде виділено з фонду екстреної допомоги ООН», – ідеться в повідомленні. За словами Ґутерріша, ООН і гуманітарна система забезпечують населення Афганістану зокрема харчовими продуктами та медичними послугами.
• Оприлюднено доповідь генерального директора ЮНЕСКО з моніторингу ситуації у Криму, передають «Крым.Реалии» з посиланням на офіційну публікацію. У документі, зокрема, згадується про стан збереженості об’єкта всесвітньої спадщини «Древнє місто Херсонес Таврійський та його хора» та нагадування про заклик «утримуватися від будь-яких дій, які б завдали шкоди» цьому об’єктові. Також у документі міститься інформація про проведення Росією «реставраційних робіт» на території пам’ятки та «руйнівних» заходів із релігійною та розважальною метою. Також згадані роботи в Ханському палаці в Бахчисараї, що «створюють реальну загрозу знищення історико-культурної цінності пам’ятки».
• У цьому році правоохоронці передали до суду 25 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях щодо злочинів, скоєних стосовно журналістів, повідомляє ІМІ із посиланням на заступника генерального прокурора Ігора Мустецу. Про підозру оголошено у 32 кримінальних провадженнях. Минулого року, нагадує ІМІ, було зареєстровано 249 кримінальних проваджень щодо злочинів, скоєних стосовно представників засобів масової інформації, із них дійшло до суду 16 справ.
• У Кропивницькому СІЗО – спалах COVID-19. Учора про масове захворювання повідомив ЦОЗ ДКВС. Правозахисники забили тревогу ще минулого тижня. Зростання захворюваності почалося у слідчому ізоляторі 18 серпня, зазначено в повідомленні на сайті Центру охорони здоров’я Державної кримінально-виеонавчої служби. Станом на учорашній ранок у Кропивницькій міській медичній частині №14 перебувало 68 хворих з легким перебігом захворювання. ЦОЗ повідомляє про пацієнта середнього ступеня важкості, який отримує лікування у міській лікарні. «Хворих з тяжким перебігом не зареєстровано. 18 пацієнтів одужало», – наголошують у ДКВС і запевняють, що ситуація контрольована.