MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

ЄСПЛ: Дракшас проти Литви

15.09.2021   
Заявник скаржився на те, що його телефонні розмови перехоплювалися та були розкриті громадськості. Він також стверджував, що не мав ефективного національного засобу правового захисту стосовно цієї скарги.

У відповідний час заявник був одним із засновників Ліберально-демократичної політичної партії на чолі з паном Роландасом Паксасом. Заявник також був депутатом міської ради Вільнюса.

Заявник скаржився на те, що його телефонні розмови перехоплювалися та були розкриті громадськості, і стверджував про порушення статті 8 Конвенції. Він також стверджував, що не мав ефективного національного засобу правового захисту стосовно цієї скарги, у порушення статті 13.

16 березня 2003 року Державний департамент безпеки перехопив телефонну розмову заявника з Юрієм Борисовим (див. Borisov v. Lithuania, № 9958/04, § 15, 14 червня 2011 року) – особою, яка зробила великий внесок у виборчу кампанію президента держави Роландаса Паксаса. Прослуховування телефону Ю. Борисова було дозволено судом.

Суд постановив, 6 голосами проти 1, що мало місце порушення статті 8 Конвенції у зв’язку з витоком розмов заявника від 16 березня 2003 року з Ю. Борисовим до ЗМІ; постановив, 6 голосами проти 1, що не було порушення статті 8 Конвенції щодо перехоплення та запису розмов заявника та розкриття його розмов під час розгляду у Конституційному суді; постановив, одноголосно, що мало місце порушення статті 13 Конвенції у зв’язку з відсутністю подальшого судового перегляду спостереження, застосованого до заявника; постановив, одноголосно, що не було порушення статті 13 Конвенції через неінформування заявника про первісне рішення прослухати його телефон та відмову розкрити йому інформацію, зібрану про його особу під час перехоплення.

Суд постановив, 6 голосами проти 1, що держава-відповідач повинна сплатити заявникові, упродовж трьох місяців з дати, коли рішення набуде статус остаточного відповідно до статті 44 § 2 Конвенції 4 000 євро в якості відшкодування моральної шкоди; 2 000 євро в якості відшкодування судових витрат; будь-який податок, який може бути стягнутий з цих сум.

Повний текст рішення можна прочитати на нашому сайті privacy.khpg.org

 Поділитися