MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Крим: Азіз Ахтемов розповів про тортури

15.09.2021   
ХПГ-інформ
Кримчанин, арештований за підозрою в «диверсії на газопроводі» в Перевальному під Сімферополем, розповів, що співробітники ФСБ застосовували до нього тортури.

Ілюстраційне зображення. Обшук у Криму (архівне фото: «Кримська солідарність»)

Азіз Ахтемов – кримчанин, арештований за підозрою в «диверсії на газопроводі» в Перевальному під Сімферополем, розповів, що співробітники ФСБ застосовували до нього тортури, передають «Крым.Реалии» з посиланням на адвоката Ісляма Веліляєва.

«У мене вчора була зустріч з ним. Безпосередньо в слідчому управлінні ФСБ мене допустили до мого підзахисного. Я конфіденційно з ним зустрівся, розмовляв, розпитав його за обставинами справи. Він підтвердив, що висунуті звинувачення не приймає. Також підтвердив, що стосовно нього застосовувалися недозволені заходи – одягання мішка на голову, утримання в наручниках, застосування електроструму, побиття. Під таким тиском він дав визнавальні показання», – розповів адвокат.

Адвокат Іслям Веліляєв (фото: Ілля Тарасов, RFE/RL)

Нагадаємо, 3–4 вересня російські силовики провели у Криму обшуки та затримали п’ятьох людей, серед яких був і заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелялов.

6 вересня підконтрольний Кремлю суд заарештував чотирьох затриманих. По 60 діб арешту отримали брати Азіз та Асан Ахтемови, батькові затриманого Азіза Ахтемова – Ескендеру – дали 10 діб арешту. Ще один син Ескендера – Арсен Ахтемов – отримав 15 діб арешту. Нарімана Джелялова заарештували на два місяці – до 4 листопада.

Пізніше було повідомлено, що затримання відбулися «за підозрою у скоєнні диверсії на газопроводі у Криму 23 серпня», а підозрювані «дали визнавальні показання». Адвокат Айдер Азаматов припустив, що до Асана Ахтемова російські силовики застосовували тортури.

10 вересня ЄСПЛ відреагував на заяву адвокатки Євгенії Закревської про вжиття термінових заходів (за правилом 39) для захисту Нарімана Джелялова та Асана Ахтемова від катувань та жорстокого поводження, а також для доступу до Асана Ахтемова незалежного адвоката. 13 вересня незалежний адвокат – Айдер Азаматов – був допущений до Асана Ахтемова.

 Поділитися