MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

15 вересня – головне за день

15.09.2021   
ХПГ-інформ
Кабінет міністрів вирішив з 20 вересня збільшити термін дії COVID-сертифікатів для вакцинованих проти коронавірусу зі 180 до 365 днів; кількість обстрілів у зоні бойових дій на Донбасі після нетривалої «тиші» зростає; ексзаступник генпрокурора стверджує, що В’ячеслава Чорновола вбили кастетом – найважливіше на сьогодні.

Ілюстраційне зображення з відкритих джерел

• Кабінет міністрів вирішив з 20 вересня збільшити термін дії COVID-сертифікатів для вакцинованих проти коронавірусу зі 180 до 365 днів, передає Громадське із посиланням на відповідну постанову. Так, термін дії збільшили до 365 днів і для міжнародних COVID-сертифікатів, і для внутрішніх. Після одужання від COVID-19 ці документи будуть дійсними 180 днів з дати забору аналізів, а після негативного тесту – упродовж 72 годин. В Україні COVID-сертифікати почали тестувати 1 липня, а 19 серпня ЄС визнав, що українські сертифікати відповідають європейським нормам.

• Кількість обстрілів у зоні бойових дій на Донбасі після нетривалої «тиші» зростає. Під обстріли потрапляють Мар’їнка, Новотроїцьке, Авдіївка, Опитне та інші населені пункти поблизу лінії зіткнення. Про це повідомили волонтери Восток SOS та європейські спостерігачі від Чехії, Німеччини та Латвії, – передає Суспільне. «Попередній висновок – перемир’я існує тільки на папері. Після нетривалого затишшя влітку обстріли поновилися. Кількість і інтенсивність обстрілів щодня зростає», – зазначив виконавчий директор Восток SOS, учасник Моніторингової місії Костянтин Рєуцький. Загалом учасники місії відмічають: кількість та інтенсивність обстрілів по всій лінії розмежування збільшилася; гуманітарна ситуація та безробіття у прифронтових населених пунктах і надалі залишається однією з ключових проблем; українська армія стала більш професійною, зменшилися випадки порушення закону та мародерства серед військових, однак ця проблема ще залишається; люди на Донбасі стали лояльніше ставитися до української влади, покращився доступ до українських ЗМІ; лише 2 КПВВ працюють по всій лінії фронту – на думку моніторингової місії, таким чином бойовики навмисно не пускають людей за межі ОРДЛО.

• У Дніпрі загинула начальниця відділу зв’язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області Дар’я Гречіщева та інструктор-парамедик, член громадської організації «Український легіон» Олексій Кавлак. Автомобіль, в якому вони перебували, вибухнув. Справу розслідує СБУ. Попередня кваліфікація – частина 3 статті 258 Кримінального кодексу (терористичний акт). Версії слідства поки не розголошують, повідомляє Радіо Свобода.

• Азіз Ахтемов – кримчанин, арештований за підозрою в «диверсії на газопроводі» в Перевальному під Сімферополем, розповів, що співробітники ФСБ застосовували до нього тортури. Про це повідомив адвокат Ахтемова Іслям Веліляєв. «Також [Азіз] підтвердив, що стосовно нього застосовувалися недозволені заходи – одягання мішка на голову, утримання в наручниках, застосування електроструму, побиття. Під таким тиском він дав визнавальні показання», – повідомив адвокат. Нагадаємо, 3–4 вересня російські силовики провели у Криму обшуки та затримали п’ятьох людей. Пізніше чотирьох із них заарештували, серед яких і заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял. Пізніше було повідомлено, що затримання відбулися «за підозрою у скоєнні диверсії на газопроводі у Криму 23 серпня», а підозрювані «дали визнавальні показання».

• Колишній заступник генерального прокурора України Микола Голомша заявив, що лідер Народного руху України, дисидент В’ячеслав Чорновіл був убитий, а не загинув у автокатастрофі. «Ми розслідували справу про вбивство Чорновола… І встановили, що Чорновола було вбито. Було вбито чотирма ударами кастету у потиличну ділянку голови і таким самим кастетом було добито водія», – розповів колишній посадовець. За офіційною версією, автомобіль В’ячеслава Чорновола врізався в «КамАЗ» із причепом 25 березня 1999 року.

 Поділитися