MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: Апеляційний суд залишив у силі вирок Івану Яцкіну

16.09.2021   
ХПГ-інформ
Підконтрольний Москві Верховний суд Криму у травні цього року засудив кримчанина до 11 років колонії суворого режиму за «державну зраду».

Іван Яцкін (архівне фото Гульнари Кадирової)

Третій апеляційний суд РФ залишив у силі вирок щодо кримчанина Івана Яцкіна, засудженого у травні цього року підконтрольним Москві Верховним судом Криму до 11 років колонії суворого режиму за «державну зраду». Про це повідомляють «Крым.Реалии» з посиланням на адвоката Миколу Полозова.

Захист готуватиме касаційну скаргу, щоб мати можливість надалі звернутися до ЄСПЛ. Також Полозов повідомив, що суд не допустив на оголошення вироку дружину Яцкіна Гульнару. Таким чином, і слухання, і оголошення вироку пройшли в закритому режимі.

Як каже адвокат, Яцкін має проблеми зі здоров’ям, проте в СІЗО йому не надають необхідної медичної допомоги.

Адвокат Микола Полозов (архівне фото)

8 вересня стало відомо, що Іван Яцкін узяв шлюб зі своєю цивільною дружиною Гульнарою Кадировою в СІЗО Сімферополя.

Як повідомлялося, уродженця села Войкове Первомайського району Криму Івана Яцкіна затримали 16 жовтня 2019 року у Криму. Відомо про це стало у грудні 2019 року. Після арешту Яцкіна перевезли в Москву. За словами адвоката Миколи Полозова, російські силовики чинили на Яцкіна «сильний психологічний тиск».

У відповідь на запит «Крым.Реалии» СБУ повідомила, що Іван Яцкін зі Службою безпеки України не співпрацював.

У грудні 2020 року Яцкіну була оголошено підозра – державна зрада у формі шпигунства (ст. 275 КК РФ).

«За фабулою справи, Іван Яцкін обвинувачується в тому, що передав відомості співробітникам СБУ. Йдеться про один епізод. Відомості стосувалися діючих співробітників МВС Росії у Криму, деякі з них ішли під грифом („таємно“ – ред.)», – розповідав тоді адвокат Полозов.

Під час перебування в СІЗО в Івана Яцкіна значно погіршилося здоров’я.

21 травня 2021 року було повідомлено, що підконтрольний московській владі Верховний суд Криму присудив Івану Яцкіну 11 років колонії суворого режиму з обмеженням в один рік.


Нагадаємо, цими днями 66-річну громадянку України Галину Довгополу, засуджену підконтрольним Кремлю кримським судом до 12 років позбавлення волі в колонії загального режиму з обмеженням волі на 1 рік за «державну зраду», етапували з СІЗО Сімферополя до Російської Федерації для відбування покарання.

 Поділитися