MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

16 вересня – головне за день

16.09.2021   
ХПГ-інформ
В ООН закликають обережніше ставитися до штучного інтелекту; кількість порушень режиму тиші на Донбасі в перші два тижні вересня зросла приблизно на 30 % порівняно з серпнем; пандемія COVID-19 не вповільнила процес зміни клімату та не зменшила викиди вуглецю в атмосферу – найважливіше на сьогодні.

Штучний інтелект. Ілюстраційне зображення

• В ООН закликають обережніше ставитися до штучного інтелекту. Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет запропонувала накласти мораторій на використання технологій штучного інтелекту у випадках, коли це порушує права людини, повідомляє ІМІ із посиланням на Інтерфакс-Україна. «Технології штучного інтелекту можуть бути силами добра, а можуть мати негативні, навіть катастрофічні ефекти, якщо використовувати їх без належної уваги до того, яким чином вони впливають на права людини», – заявила Бачелет. Наприклад, вона пропонує заборонити системи, які застосовуються деякими державами для відстеження дій людей або для класифікації людей по групах, наприклад, за національністю або ґендером.

• Кількість порушень режиму тиші на Донбасі в перші два тижні вересня зросла приблизно на 30 % порівняно з серпнем, заявив спеціальний представник чинного голови ОБСЄ в Україні і в ТКГ Мікко Кіннунен, передає Радіо Свобода, посилаючись на його заяву за підсумками зустрічі ТКГ, що пройшла 15 вересня, яку цитує пресслужба ОБСЄ. За даними Кіннунена, у згаданий період на Донбасі зафіксували 273 порушення режиму припинення вогню. Він також наголосив на зростанні числа поранених і загиблих через обстріли серед цивільних: у серпні їх було 11. «Це найбільша кількість жертв серед цивільних за місяць від початку дії угоди про перемир’я в липні 2020 року», – заявив представник ОБСЄ.

• Пандемія COVID-19 не вповільнила процес зміни клімату та не зменшила викиди вуглецю в атмосферу. Про це свідчить текст доповіді «United in Science 2021», підготовлену Всесвітньою метеорологічною організацією та організаціями ООН, передає Суспільне. «COVID-19 не уповільнив невпинного прогресу зміни клімату. Немає жодних ознак того, що планета знову зеленіє, оскільки викиди вуглекислого газу швидко відновлюються після тимчасового спаду через економічну кризу. Концентрація парникових газів в атмосфері продовжує залишатися на рекордно високих рівнях, що призводить до небезпечного потепління планети», – повідомили вчені. Підвищення глобальної температури підживлює руйнівні екстремальні погодні умови в усьому світі, що поступово впливає на економіку та суспільство. Зокрема зазначено, що у 2021 році були зафіксовані руйнівні екстремальні погодні та кліматичні події, які є ознакою зміни клімату, спричиненої людиною: надзвичайна спека в Північній Америці та паводки в Західній Європі.

 Поділитися