MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

20 вересня – головне за день

20.09.2021   
ХПГ-інформ
Правозахисники закликають визнати безпечне, чисте, здорове і стале навколишнє середовище універсальним правом людини; недільний Марш рівності у Києві зібрав близько 7 тисяч людей; 98 % госпіталізованих із COVID-19 в Україні невакциновані – головне на сьогодні.

Фото з фейсбук-сторінки Fridays For Future Kharkiv

• Рада ООН з прав людини повинна визнати безпечне, чисте, здорове і стале навколишнє середовище універсальним правом людини, заявила Amnesty International – про це йдеться в повідомленні, опублікованім на сайті організації. В умовах, коли мільйони людей потерпають від голоду і вимушеного переселення через наслідки зміни клімату й погіршення стану навколишнього середовища, стає очевидним, що людські життя й гідність залежать від здорового навколишнього середовища. Цього тижня в Женеві проходить 48-а чергова сесія Ради з прав людини (РПЛ) ООН. Amnesty International разом з більш ніж 1100 організаціями громадянського суспільства й корінних народів закликає держави-членкині прийняти резолюцію, що офіційно визнає право на здорове навколишнє середовище. Держави-членкині також повинні встановити новий мандат для Спеціальної процедури ООН з прав людини та зміни клімату.

• Цієї неділі Марш рівності у Києві зібрав близько 7 тисяч людей. Як повідомляє Громадське, у ході взяли участь представники ЛГБТ+, військові, батьки дітей ЛГБТ, посли Нідерландів, Швеції та інших країн. Серед основних вимог заходу було ухвалення законопроєкту №5488 про боротьбу з дискримінацією і введення відповідальності за злочини на ґрунті ненависті до ЛГБТ. Противники «Маршу рівності» провели мітинг біля Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У Міністерстві внутрішніх справ заявили, що заходи у центрі Києва пройшли без порушень правопорядку.

• За останні три місяці понад 98% госпіталізованих із COVID-19 в Україні – невакциновані, повідомив головний державний санітарний лікар країни Ігор Кузін. «За даними Електронної системи охорони здоров’я впродовж останніх 3 місяців майже всі хто потрапляє в лікарню через важкий перебіг або ускладнення від COVID-19 в Україні – невакциновані.  Якщо ви хочете вберегти себе від важкого перебігу, госпіталізації та смерті – зробіть щеплення вже сьогодні», – заявив він. 

Асану Ахтемову, кримчанину, арештованому за підозрою в «диверсії на газопроводі» в Перевальному під Сімферополем, ФСБ висунуло нові обвинувачення: «придбання, зберігання вибухових речовин групою осіб», розповів на своїй фейсбук-сторінці адвокат Микола Полозов. Він наголосив, що його підзахисного катували. Нагадаємо, 3–4 вересня російські силовики провели у Криму обшуки та затримали п’ятьох людей, серед яких був і заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джеляль. 6 вересня підконтрольний Кремлю суд заарештував затриманих. По 60 діб арешту отримали брати Азіз та Асан Ахтемови, батькові затриманого Азіза Ахтемова – Ескендеру – дали 10 діб арешту. Ще один син Ескендера – Арсен Ахтемов – отримав 15 діб арешту. Наримана Джеляля заарештували на два місяці – до 4 листопада. 10 вересня ЄСПЛ відреагував на заяву адвокатки Євгенії Закревської про вжиття термінових заходів (за правилом 39) для захисту Нарімана Джеляла та Асана Ахтемова від катувань та жорстокого поводження, а також для доступу до Асана Ахметова незалежного адвоката.

 Поділитися