MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

21 вересня – головне за день

21.09.2021   
ХПГ-інформ
Рідні засудженого у Росії кримчанина Олега Приходька не мають від нього звісток кілька місяців; з 23 вересня в усіх регіонах України буде встановлено «жовтий» рівень епіднебезпеки; ЄСПЛ визнав Російську Федерацію винною у смерті колишнього полковника ФСБ Олександра Литвиненка – головне на сьогодні.

Олег Приходько (фото: krymr.org)

• Рідні засудженого у Росії кримчанина Олега Приходька не мають від нього звісток кілька місяців, повідомляють Крим.Реалії. «Востаннє розмовляла з ним 15 травня в будівлі суду. Відтоді від нього ні слуху, нічого не було. Його перевели у “Володимирський централ”. З 26-го червня він перебуває там. Зв’язку у нас з ним ніякого немає досі», – розповіла дочка Олега Приходька Наталія. Вона пояснила, що її батько скаржився на адміністрацію колонії, адже йому протягом 10 днів не віддавали посилку і ліки. «У нього проблеми зі здоров’ям. Ліки не віддавали дуже довго – від набряклості ніг, хвороби сечостатевої системи. Я дзвонила у СІЗО, мені сказали, що він користується грошима, але можна сказати все, що завгодно. Дзвонила, просила, щоб консул пішов, але поки теж нічого», – розказала Наталія.

• З 23 вересня в усіх регіонах України буде встановлено «жовтий» рівень епіднебезпеки. Таке рішення сьогодні ухвалила державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. «Обмеження «жовтої» та «червоної» зон не поширюватимуться на ті заклади, де персонал та відвідувачі вакциновані, мають негативний тест або підтвердження нещодавно перенесеної хвороби. Це той метод, який на сьогодні успішно використовує низка європейських і світових країн для того, щоб уберегти людей і водночас не зупиняти економічну активність країни», – заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

• ЄСПЛ визнав Російську Федерацію винною у смерті колишнього полковника ФСБ Олександра Литвиненка. Його удові мають виплатити 100 тисяч євро, про це йдеться у повідомленні на сайті суду. Олександр Литвиненко помер восени 2006 року у лондонському шпиталі. Причина смерті – променева хвороба. Як встановило британське слідство, полоній-210 йому підмішали в чай росіяни Андрій Луговий та Володимир Ковтун.

• Сьогодні, 21 вересня, у підконтрольнім московській владі Сімферопольськім районнім суді відбулося судове засідання у справі журналіста-фрілансера Радіо Свобода (Крим.Реалії) Владислава Єсипенка. Були допитані два свідки зі сторони обвинувачення – оперативний співробітник ФСБ, а також один із понятих, що були присутні під час обслідування приміщення, у якім жив Єсипенко. Про це розповів адвокат Єсипенка Дмитро Дінзе.

 Поділитися