MENU

AMBER Alert – Нацполіція спільно із Facebook запускає систему розшуку зниклих дітей

22.09.2021
ХПГ-інформ

Фото: ibreakstock, Shutterstock
Про новий інструмент пошуку дітей, повідомляє Національна поліція: «У разі зникнення дитини Facebook поширить сповіщення AMBER серед користувачів соцмережі саме в тих зонах пошуку, де його/її бачили востаннє. Ці сповіщення включатимуть детальну інформацію та фотографію дитини. Користувачі соцмережі зможуть отримати всі деталі про зниклого/зниклу, а також поділитися ними з друзями на платформі».


AMBER Alert є офіційною назвою американської системи розшуку дітей America’s Missing: Broadcast Emergency Response. Вона була названа в пам’ять про дев’ятирічну Эмбер Хагерман (Amber Hagerman), яку викрали і вбили у Техасі в 1996 році. У США інформацію системи AMBER Alert передають через радіо та телебачення, електронну пошту, смс, електронні дорожні табло. Крім того, AMBER Alert співпрацює з компаніями Google, Bing и Facebook. Сповіщення про зниклих дітей з’являються у соціальних мережах, картах, пошуковиках. 


Як заявила Емілі Вачер, керівниця відділу довіри та безпеки Facebook, Україна – 25-та країна у світі, в якій Facebook запускає AMBER Alert.  «Коли зникає дитина, найважливіше, що ми можемо зробити, – якомога швидше поінформувати про це громадськість. Сподіваємося, що, надаючи потрібну інформацію потрібним людям у потрібний час за допомогою сповіщень AMBER у Facebook, ми допоможемо зниклим дітям якнайшвидше повернутися до своїх сімей», – пояснила вона.

Фото з сайту Національної поліції

У поліції просять українців додати сервіс AMBER Alert до списку важливих повідомлень. Голова Національної поліції України Ігор Клименко заявив: «Цей цифровий інструмент, визначаючи ваше місцезнаходження, надсилає сповіщення про дітей, які зникли неподалік. Це момент об’єднання зусиль поліції та всієї Facebook-спільноти заради однієї мети – врятувати дитину від можливої небезпеки. Бо під час розшуку вирішальною може стати кожна хвилина. Тож ми вітаємо впровадження сервісу AMBER Alert в Україні. І сподіваємося на небайдужість та допомогу всіх користувачів Facebook».


Як повідомляє Офіс Омбудсмана, минулого року поліцейські розшукали майже всіх зниклих дітей – 14 659. Одним із ефективних інструментів розшуку дітей стали саме соціальні мережі.

 Поділитися