MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

23 вересня – головне за день

23.09.2021   
ХПГ-інформ
За півроку Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало 62 загиблих і поранених серед цивільного населення на Сході України; ФСБ Росії посилила звинувачення заступнику голови Меджлісу Наріману Джелялу; Україна евакуювала з Афганістану ще 100 громадян – головне на сьогодні.

Голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матильда Богнер, фото: un.org.ua

• З 1 лютого до 31 липня Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало 62 загиблих і поранених серед цивільного населення на Сході України, заявила голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матильда Богнер, презентуючи доповідь про ситуацію з правами людини в Україні. Зокрема у порівняні з минулим півріччям на 51%  збільшилась кількість поранених та загиблих. Ситуація залишається напруженою. Після зазначеного у доповіді періоду вже загинуло двоє та було поранено 14 цивільних. «Це найвищі дані за місяць, починаючи з червня 2020 року», – сказала Богнер.

• ФСБ Росії в окупованому Криму посилила звинувачення кримськотатарському активісту та політику, заступнику голови Меджлісу Наріману Джелялу у справі про нібито пошкодження газопроводу під Сімферополем, повідомляє Радіо Свобода із посиланням на адвоката Джеляла Миколу Полозова. Спочатку його звинувачували у сприянні у скоєнні диверсії, потім перекваліфікували статтю на  участь в ній. Тепер Джелялу інкримінують вчинення диверсії в складі організованої групи, а також незаконне придбання або зберігання вибухових речовин. За це його можуть засудити до 20 років позбавлення волі.

• Україна евакуювала з Афганістану ще 100 громадян, заявили в Міністерстві оборони. «Протягом останніх декількох днів проводилися міжнародні перемовини щодо можливої евакуації українських громадян з Афганістану, –  йдеться в повідомленні. – Сьогодні зранку перемовини завершилися успіхом і цивільний літак вилетів з території аеропорту міста Кабул. На борту літака знаходяться близько 100 громадян. Очікується, що літак з евакуйованими особами прибуде до Києва протягом 24 годин».

• У ПАРЄ відхилили кандидатури суддів ЄСПЛ від України. На посаду подавались Микола Гнатовський, Гаяне Нуріджанян та Олександр Мережко. «Комітет опитав усіх кандидатів 16 вересня 2021 року. Комітет рекомендує Асамблеї відхилити цей список, оскільки не всі кандидати відповідають критеріям для обрання на посаду судді Європейського суду з прав людини та просити Уряд України подати новий список кандидатів», – йдеться в повідомленні на сайті Парламентської асамблеї Ради Європи.

 Поділитися