MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

«Реве та стогне клімат України» – у Києві відбувся Кліматичний марш

27.09.2021   
ХПГ-інформ
Організатори маршу передали депутатам та міністрам символічний лист з вимогами скорочення викидів парникових газів.

Кліматичний марш, фото: ГО «Екодія»

Як повідомляють у громадській організації «Екодія», в акції взяли участь близько тисячі людей. Вони йшли ходою від Михайлівської площі, Майданом Незалежності, Європейською площею, аж до Верховної Ради. До маршу приєдналися 30 громадських рухів та організацій. Учасники ходи несли плакати «Реве та стогне клімат України», «Наші податки – на захист клімату», «Навколишнє середовище в приоритеті».

«Ми вимагаємо збільшити фінансування у Держбюджеті на заходи зі скорочення викидів парникових газів, адаптації до зміни клімату та природоохоронні заходи. Адже кліматична криза - це реальність, наслідки якої ми відчуваємо вже зараз - і держава має активно цьому протидіяти!»   –  наголошують в  «Екодії». 

Кліматичний марш, фото: ГО «Екодія»
Крім того, учасники маршу закликали владу відмовитися від дотацій на вугільну сферу, а також закласти кошти на підвищення енергоефективності споруд і розвиток системи державного моніторингу якості повітря. Символічний лист із цими вимогами  організатори передали до Міністерства довкілля та Верховної Ради. 

Акції на захист природи пройшли також у кількох українських містах: Харкові, Львові, Дніпрі, Ріному, Ужгороді тощо. 

Кліматичний марш, фото: ГО «Екодія»


Тим часом у світі акції екоактивістів відбулися цієї п’ятниці. Молодь вийшла на вулиці у понад 1400 містах світу на усіх континентах, повідомляє ВВС, називаючи цьогорічний екопротест найбільшим в історії та першим від початку пандемії.  Час проведення цієї акції пов’язаний із двотижневим кліматичним самітом СОР26, що розпочнеться у Глазго наприкінці жовтня.

 Поділитися