MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

27 вересня – головне за день

27.09.2021   
ХПГ-інформ
Опендатабот підрахував середню швидкість українських судів; COVID-19 спричинив найбільш різке скорочення тривалості життя з часів Другої світової війни; громадяни Швейцарії на референдумі проголосували за одностатеві шлюби – головне на сьогодні.

Фото: WESTOCK PRODUCTIONS, Shutterstock

• Від подачі позову до першого судового засідання українець чекає близько двох місяців, підрахував Опендатабот. «У суді загальної юрисдикції людині, яка бажає розлучитися, доводиться чекати першого розгляду в середньому 55 днів. У суді адміністративному, сперечаючись з податковою службою, – 49 днів. У господарському суді у справах про повернення заборгованостей – 62 дні. Причина подібних строків – у всіх регіонах не вистачає суддів. Наприклад, в Шевченківському районному суді Києва з 35 суддів повноваження є лише у 26. Жителі цього району, бажаючи розлучитися, в середньому чекають початку шлюборозлучного процесу 103 дні. Середній показник по столиці – 72 дні, по області – 73 дні», – розповідають дослідники. Йдеться лише про очікування першого засідання, в цілому розгляд справи нерідко тягнеться роками.

• Пандемія коронавірусної хвороби спричинила різке скорочення тривалості життя – найбільш значне з часів Другої світової війни, повідомляє Радіо Свобода із посиланням на дослідження, опубліковане сьогодні в International Journal of Epidemiolog. Фахівці проаналізували інформацію з 29 країн світу і дійшли висновку, що «роки прогресу у збільшенні тривалості життя були знищені пандемією». «У 22 із 29 країн, які були предметом аналізу, тривалість життя скоротилася більш як на шість місяців порівняно з 2019 роком. У більшості країн тривалість життя чоловіків скоротилася більше, ніж у жінок», – йдеться у повідомленні.

• Швейцарці підтримали одностатеві шлюби. Про попередні результати проведеного вчора раферендуму розповідає BBC. «За» проголосували понад 60% мешканців Швєйцарії. «Новий закон дозволить одностатевим парам усиновлювати нерідних дітей, а подружнім парам-лесбійкам народжувати дітей за допомогою донорської сперми», – пояснюють журналісти.

• Парламентська асамблея Ради Європи присудила премію імені Вацлава Гавела ув’язненій білоруській опозиційній діячці Марії Колесніковій. Сьогодні у Стразбурзі премію отримала сестра Марії Колеснікової Тетяна Хомич. ПАРЄ назвала Колеснікову «однією з трьох жінок-символів білоруської опозиції і боротьби її народу за громадянські та політичні свободи й основні права». Марію Колеснікову було засуджено до 11 років ув’язнення в справі про публічні заклики до заподіяння шкоди національній безпеці, створення екстремістського формування і змову з метою захоплення влади неконституційним шляхом. Премію імені Вацлава Гавела ПАРЄ щороку присуджує за «видатні дії» на захист прав людини.

 Поділитися