MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Справа у смартфоні: запрацював застосунок «єСуд»

29.09.2021   
ХПГ-інформ
Мобільна версія «Електронного суду» доступна для вільного завантаження у GooglePlay та AppleStore. Розробники сподіваються, що вона полегшить доступ до правосуддя для мешканців віддалених населених пунктів та непідконтрольної уряду України території. 

Фото: Державна судова адміністрація України

Мобільна версія «Електронного суду» вже доступна для вільного завантаження у GooglePlay та AppleStore. Про презентацію застосунку повідомляють на сайті Державної судової адміністрації. 

«Ми згенерували ідею з урахуванням побажань користувачів підсистеми «Електронний суд», основну версію якої тестували з 2018 року. Вони висловилися щодо потреби розробки мобільної версії застосунку, щоби доступ до «Електронного суду» був більш зручнішим через мобільні пристрої та смартфони. Тому ДСА України окрім ідеї розробило технічне завдання і функціональні вимоги до цього застосунку», – розповів заступник Голови Державної судової адміністрації України Сергій Чорнуцький.

Застосунок «єСуд» дозволяє:

- отримувати пуш-повідомлення про надходження до електронного кабінету нових документів та зміну стану справ, у яких користувач є учасником чи учасницею;

- переглядати справи, провадження, процесуальні документи, що надіслані судом до кабінету;

- переглядати заяви, клопотання та інші документи, які користувач створив в своєму кабінеті;

- переглядати довіреності та ордери, що знаходяться в кабінеті користувача;

- анулювати довіреності та ордери, які видав користувач.

Розробники сподіваються, що застосунок полегшить доступ до правосуддя для мешканців віддалених населених пунктів та непідконтрольної уряду України території. 

«Проблема зручності доступу до правосуддя, на жаль, існує в масштабах всієї України. Особливо гостро вона відчувається в умовах пандемії та збройної агресії. Завдання держави у такому випадку – робити доступ до суду і захист громадянами своїх прав зручним та ефективним. Тому система електронного суду є одним із найдієвіших елементів для забезпечення цієї зручності», – заявив голова робочої групи з питань цифровізації правосуддя та суміжних правових інститутів в Україні Роман Бабій.

За словами розробників, літера «є» в назві «єСуд» означає не «електронний», а «є», тобто, існує. По аналогії з іншими сервісами від Мінцифри, зокрема, «єМалятко».

Бюджет мобільного застосунку склав приблизно 360 тис.грн. Але ці витрати взяло на себе представництво  ПРООН в Україні. 


Нагадаємо, 26 травня набув чинності закон щодо впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. ЄСІТС – це сукупність інформаційних та телекомунікаційних підсистем, які забезпечують автоматизацію документообігу, розгляду судових справ, складання оперативної та аналітичної звітності, надання інформаційної допомоги суддям, а також процесів, які забезпечують фінансові, майнові, організаційні, кадрові, інформаційно-телекомунікаційні та інші потреби користувачів ЄСІТС, йдеться у пояснювальній записці до закону. Система має діяти в судах, Вищій раді правосуддя, Раді суддів, Вищій кваліфікаційній комісії суддів, Державній судовій адміністрації, на підприємствах, що належать до сфери правосуддя, Національній школі суддів України.

 Поділитися