MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: У лікарні в Ростові-на-Дону побили літнього кримського політв’язня

29.09.2021   
ХПГ-інформ
У міжобласній туберкульозній лікарні № 19 у Ростові-на-Дону до 61-літнього політв’язня Сервета Газієва було застосоване фізичне насилля. Чоловіка побили та насильно зголили бороду.

Сервет Газієв (фото: «Кримська солідарність»)

У міжобласній туберкульозній лікарні № 19 у Ростові-на-Дону до 61-літнього політв’язня Сервета Газієва було застосоване фізичне насилля. Про це повідомило громадське об’єднання «Кримська солідарність» із посиланням на адвокатуку Лілю Гемеджі.

В останній день перебування Газієва в лікарні, перед випискою, його повалили на підлогу, скрутили руки, били по спині та поголили бороду. Про це адвокатку повідомили інші підсудні у справі «другої Сімферопольської групи Хізб ут-Тахрір».

«Його стан викликає серйозне занепокоєння після перенесеного в слідчому ізоляторі мікроінсульту та на тлі регулярного ненадання медичної допомоги, тепер у нього терпне рука після побоїв», – розповіла адвокатка.

Адвокатка Ліля Гемеджі (архівне фото: Олександра Сурган, RFE/RL)

Повідомлено також, що адвокати Еміль Курбедінов та Назім Шейхмамбетов намагалися потрапити до СІЗО-5, куди Газієва помістили 25 вересня, але марно.

Нагадаємо, влітку цього року Сервет Газієв переніс мікроінсульт у СІЗО Ростова-на-Дону.


27 березні 2019 року в околицях Сімферополя відбулися масові обшуки у кримськотатарських господах. У результаті «слідчих дій» було затримано 23 особи, серед них і Сервет Газієв, за підозрою у причетності до забороненої в Росії організації «Хізб ут-Тахрір».

Газієва звинувачують в участі в діяльності терористичної організації (ч. 2 ст. 205.5 КК РФ) і приготуванні до насильницького захоплення влади (ч. 1 ст. 30 і ст. 278 КК РФ). Обвинувачення не підтверджені жодними реальними доказами.

Правозахисний центр «Меморіал» визнав Сервета Газієва та інших фігурантів цієї справи політв’язнями.


Міжнародна ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» називає своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн у ісламськім халіфаті, але відкидає терористичні засоби досягнення цього. Верховний суд Російської Федерації заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, занісши до списку з 15 об’єднань, названих «терористичними». В Україні організація діє без обмежень. Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою.

 Поділитися