MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

30 вересня – головне за день

30.09.2021   
ХПГ-інформ
ОБСЄ фіксує напруження ситуації на Донбасі; українці, які отримали різні вакцини, можуть згенерувати COVID-сертифікат у Дії; правозахисниця з Росії просить притулку в Україні – головне на сьогодні.

Фото: Твітер OSCE SMM Ukraine

• ОБСЄ фіксує напруження ситуації на Донбасі. Спеціальний представник Діючого голови ОБСЄ в Україні та в Тристоронній контактній групі посол Мікко Кіннунен заявив: «Ситуация у сфері безпеки нестабільна: у вересні в середньому щодня реєструється понад 250 порушень режиму припинення вогню. Особливу стурбованість викликає велика кількість жертв серед цивільного населення внаслідок обстрілів та стрільби. У вересні цього року ці цифри вже досягли найвищого показника з липня 2020 року, коли було вжито хаходів щодо припинення вогню». 

• Відсьогодні в застосунку Дія та на порталі можна згенерувати COVID-сертифікат про вакцинацію людям, які отримали різні вакцини, повідомляє Міністерство цифрової трансформації. Першою дозою може бути вакцина AstraZeneca/CoviShield, Moderna або Comirnaty/Pfizer-BioNTech. Другою дозою – Moderna або Comirnaty/Pfizer-BioNTech. 

• В Україні налічується майже 69 тисяч дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Серед них можуть бути усиновленими 17 тисяч. При цьому потенційних усиновлювачів – трохи більше тисячі. Про це повідомили в Міністерстві соціальної політики. Міністр соцполітики Марина Лазебна зазначила, що у поточному році спостерігається позитивна динаміка усиновлення: у першому півріччі 2021 року на 42% зросла кількість усиновлених дітей у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року. 

• Правозахисниця з Росії просить притулку в Україні, повідомляє Радіо Свобода. Валентині Чупик у РФ загрожує депортація до Узбекистану. Її представники звернулися до МЗС України з проханням про притулок. Валентина Чупик є громадянкою Узбекистану, в Росії вона багато років захищала права мігрантів, а сама мала статус біженця. 25 вересня жінку затримали в аеропорту співробітники ФСБ, які вручили їй повідомлення про позбавлення статусу біженця і заборонили в'їзд в країну до 2051 року. На батьківщині на неї чекають переслідування. У 2005 році після подій в Андижані, коли було розстріляно сотні демонстрантів, її піддавали тортурам. Видання наводить слова помічника Валентини Чупик, Олександра Кіма: «Найбiльш зухвалий приклад – понад 30 годин її тримали у підвалі СРБ (Служби національної безпеки), примушуючи стояти в центрі кімнати вертикально, а при спробі спертися – били прикладом у живіт. Періодично водили на допити, а потім знову повертали у підвал».

 Поділитися