MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

1 жовтня – головне за день

01.10.2021   
ХПГ-інформ
У Донецькій області заочно судитимуть вісьмох керівників та конвоїрів в’язниці «Ізоляція»; у вересні в Україні зафіксували 13 випадків порушень свободи слова; справу Джеляла в окупованому Криму розглядають в закритому режимі – головне на сьогодні.

9 червня 2014 року територію арт-центру «Ізоляція», який діяв на території колишнього заводу з 2010 року, захопили озброєні люди (фото з сайту Радіо Свобода, автор: Костянтин Стрілець)

• У Донецькій області заочно судитимуть вісьмох керівників та конвоїрів в’язниці «Ізоляція», які катували полонених. Як повідомляє УНІАН із посиланням на пресслужбу Донецької обласної прокуратури, досудовим розслідуванням встановлено, що з 2014 до 2017 року двоє представників «служби спеціальних операцій Міністерства державної безпеки "ДНР"» організували та контролювали незаконну діяльність представників незаконних військових формувань, які захопили та утримували цивільних осіб та військовослужбовців Збройних сил України у так званій в’язниці «Ізоляція» у Донецьку. З полоненими вкрай жорстоко поводились, піддавали тортурам, примушували працювати.

• Експерти ІМІ зафіксували минулого місяця 13 випадків порушень свободи слова в Україні. Вісім з них стосувалися фізичної агресії проти журналістів, чотири – кіберзлочинів, один – юридичного тиску. Такі цифри наведені в щомісячному моніторингу Інституту масової інформації «Барометр свободи слова». В ІМІ нагадали про недопуски журналістів на судові засідання у Дніпрі (журналістів не пустили на судове засідання в справі про побиття телеоператорів) та Чернігові (судова охорона не пускала журналістів на суд у справі проти Нацкорпусу), а також  про недопуск медійників до міських рад у Полтаві та Запоріжжі. Журналісти телеканалу «Прямий» не могли потрапити на заходи Офісу президента в США. Загалом з початку року ІМІ зафіксував 139 випадків порушень свободи слова.

• Справу Нарімана Джеляла в окупованому Криму розглядають в закритому режимі, повідомляють Крим.Реалії. Перед початком засідання підконтрольного РФ суду співробітники російської поліції не допустили слухачів на територію суду. Нагадаємо, ФСБ Росії посилила звинувачення кримськотатарському активісту та політику, заступнику голови Меджлісу Наріману Джелялу у справі про нібито пошкодження газопроводу під Сімферополем. Спочатку його звинувачували у сприянні у скоєнні диверсії, потім перекваліфікували статтю на  участь в ній. 23 вересня Джелялу звинуватили у вчиненні диверсії в складі організованої групи, а також незаконному придбанні або зберіганні вибухових речовин. За це його можуть засудити до 20 років позбавлення волі.

 Поділитися