MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Національні процедури відбору кандидатів до Європейського суду з прав людини

04.10.2021   
Резолюція Парламентської асамблеї Ради Європи 1764 (2010)

ПАРЄ (ілюстраційне зображення з відкритих джерел)

Резолюція Парламентської асамблеї Ради Європи 1764 (2010)

Походження

Дебати Асамблеї 8 жовтня 2010 року (36-е засідання) (див. док. 12391, звіт Комітету з правових питань та прав людини, доповідач: пані Вольвенд). Текст, прийнятий Асамблеєю 8 жовтня 2010 року (36-е засідання).

Тезаурус

1. Завданням Парламентської Асамблеї, відповідно до статті 22 Європейської конвенції з прав людини (ETS № 5, Конвенція), є обрання суддів вищого рівня до Європейського суду з прав людини (Суд) зі списку з трьох кандидатів, висунутих державами-учасницями. Це забезпечує «демократичну легітимність» суддів, обраних Асамблеєю.

2. Це передбачає, що держави-учасниці Конвенції передають Асамблеї список з трьох юристів з необхідною кваліфікацією, досвідом та статусом, як того вимагає пункт 1 статті 21 Конвенції («Судді повинні мати високі моральні якості, а також мати кваліфікацію, необхідну для призначення на високу суддівську посаду, чи бути юристами з визнаним рівнем компетенції»), щоб держави-учасниці, зокрема їхні вищі судові органи, повністю визнали повноваження Суду.

3. Отже, для того, щоб мати можливість вибирати між кандидатами з необхідною репутацією та повноваженнями, Асамблея повторює необхідність існування жорстких, послідовних, справедливих та прозорих національних процедур відбору, як зазначено у її резолюції 1646 (2009) про висування кандидатів та обрання суддів до Європейського суду з прав людини.

4. З цього випливає, що, оскільки “повноваження Суду залежать від статусу суддів та якості й узгодженості судової практики Суду” (пункт 7 Резолюції Асамблеї 1726 (2010) щодо ефективного виконання Європейської конвенції з прав людини: Інтерлакенський процес), Асамблея повністю підтримує всі спроби держав-учасниць підвищити якість кандидатів, що передаються їй, зокрема шляхом вдосконалення, де це необхідно, національних процедур відбору. З цієї точки зору вона вітає нещодавню ініціативу Голови Суду створити групу експертів для надання консультацій урядам перед тим, як списки кандидатів будуть передані Асамблеї.

Переклад з англійської Харківської правозахисної групи.

Оригінал: Resolution The Parliamentary Assembly №1764 (2010): National procedures for the selection of candidates for the European Court of Human Rights. https://pace.coe.int/en/files/17914/html

 Поділитися