MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Опендатабот автоматично повідомлятиме користувачів про стан їхніх судових справ

11.10.2021   
ХПГ-інформ

Крім того, кожен зможе безкоштовно дізнаватися про судові позови, навіть про ті, які було відхилено.

Ілюстрація з сайту opendatabot.ua

Відсьогодні  сервіс з моніторингу держреєстрів Опендатабот створив можливість слідкувати за ходом розгляду судових справ. Для цього можна використовувати месенджер (Вайбер чи Телегам) або спеціальний застосунок. 

«Кожного дня в Україні до суду надходить майже 10 тис. позовних заяв. Далеко не всі вони будуть розглянуті й ухвалені. Багато позовiв, відхилених з різних причин, через деякий час будуть подані знову, – пояснюють його автори. – Але відповідач про результат всіх цих дій дізнається тільки коли поштою прийде повістка в суд. Або не дізнається – бо половина українських судів не забезпечена коштами на відправлення кореспонденції – і тому не зможе вчасно з’явитися на судове засідання».

Якщо людина вчасно отримує інформацію про спробу подати на неї до суду, вона має можливість якісно підготуватися до першого засідання, вважають в команді Опендатаботу. Після ухвалення позову сервіс буде надавати користувачу інформацію про всі зміни у його судовій справі: «призначено засідання», «винесено рішення», «подано апеляцію» тощо. Для цього треба просто підписатися на сповіщення.   


Нагадаємо, наприкінці вересня розпочав роботу застосунок «єСуд». Він дозволяє дозволяє отримувати пуш-повідомлення про надходження до електронного кабінету нових документів та зміну стану справ, у яких користувач є учасником чи учасницею;  переглядати справи, провадження, процесуальні документи, що надіслані судом до кабінету; переглядати заяви, клопотання та інші документи, які користувач створив в своєму кабінеті; переглядати довіреності та ордери, що знаходяться в кабінеті користувача; анулювати довіреності та ордери, які видав користувач.

26 травня набув чинності закон щодо впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. ЄСІТС – це сукупність інформаційних та телекомунікаційних підсистем, які забезпечують автоматизацію документообігу, розгляду судових справ, складання оперативної та аналітичної звітності, надання інформаційної допомоги суддям, а також процесів, які забезпечують фінансові, майнові, організаційні, кадрові, інформаційно-телекомунікаційні та інші потреби користувачів ЄСІТС, йдеться у пояснювальній записці до закону. Система має діяти в судах, Вищій раді правосуддя, Раді суддів, Вищій кваліфікаційній комісії суддів, Державній судовій адміністрації, на підприємствах, що належать до сфери правосуддя, Національній школі суддів України.

 Поділитися