MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

11 жовтня – головне за день

11.10.2021   
ХПГ-інформ
Подорожі між областями дозволять лише за наявності негативного ПЦР-тесту або сертифікату про вакцинацію; у Гаазі розпочався перший раунд дебатів у «морській справі» України проти Росії; Мецгера відправили під домашній арешт – головне на сьогодні.

Фото: vlada_maestro, Shutterstock

• Кабмін затвердив нові правила пасажирських перевезень на час карантину. Від 21 жовтня міжрегіональні перевезення пасажирів у регіонах із “жовтим”, “помаранчевим” чи “червоним” рівнем епіднебезпеки будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту та пасажирів документа, який підтверджує повний курс вакцинації (у регіонах «жовтого» рівня епідемічної небезпеки достатньо довести, що ви отримали принаймні одну дозу вакцини) або ПЦР чи експрес-тесту. Нові правила стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень пасажирів – зокрема автомобільного, авіаційного та залізничного транспорту міжобласного сполучення. Міських та внутрішньообласних перевезень вони стосуватимуться.

• В Арбітражному суді у Гаазі сьогодні розпочався перший раунд дебатів у «морській справі» України проти Росії, повідомляє Радіо Свобода. Йдеться про події листопаду 2018 року, коли РФ захопила три українські судна – «Нікополь», «Бердянськ» і «Яни-Капу» – і 24 українських моряків​. Людей російська влада відпустила лише за дев’ять місяців, судна повернула через рік. Україна хоче притягнути Росію до міжнародно-правової відповідальності за порушення Конвенції ООН із морського права і вимагає від Москви компенсації матеріальної та моральної шкоди морякам, а також відшкодування Військово-морським силам України за пошкодження, завдані кораблям, і компенсації втрат, що понесла українська сторона через неможливість використовувати кораблі протягом одинадцяти місяців. Крім того, українська сторона розраховує на відшкодування збитків нашій державі.  у 2019 році слідчі військової прокуратури України оцінювали збитки від захоплення Росією українських військових суден в 260 мільйонів гривень.

• Голосіївський районний суд Києва призначив голові правління «Укрексімбанку» Євгену Мецгеру запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту.  Його звинувачують  у перешкоджанні законній професійній діяльності журналістів та незаконному утриманні людей. Як повідомляє Суспільне, нічний домашній арешт обрано і директору департаменту інформаційної політики банку Володимиру Пікалову. Нагадаємо, Нагадаємо, журналісти прийшли записувати інтерв’ю із Євгеном Мецгером. На них напали співробітники банку, забрали техніку та видалили відео. Сам голова правління банку назвав інцидент «конфліктом з журналістами видання Радіо Свобода», а свої дії «надмірно емоційною реакцією та нестриманою поведінкою», які «не мають виправдання». Видалене відео вдалося відновити.

 Поділитися