MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

З сирійського табору повернули українку з чотирма дітьми

19.10.2021   
ХПГ-інформ
Родина провела у жахливих умовах табору «Родж» три роки. За інформацією Міноборони, в Сирії чекають на евакуацію ще 11 родин.

Міністерство оборони повідомило, що 19 жовтня вчетверте відбулася евакуація українських громадян з північно-східної Сирії. До дому повернулася кримчанка з чотирма дітьми. 

Фото: Офіс Президента

«Якщо говорити про табір “Родж”, то це – остання наша родина, яку врятували з того табору. Ще залишається 11 родин, які вже вивезені з табору «Аль-Хол», але вони поки що перебувають у режимі очікування через карантинні заходи. Це буде п’ятий рейс», – заявила заступник міністра оборони України Ганна Маляр.

Найближчим часом планується фінальна, п’ята, операція з евакуації, запевняють у Міноборони. 

Нагадаємо, узимку в Україну повернулися дві громадянки України із сімома дітьми, що кілька років прожили в сирійському таборі для біженців «Родж». 

У квітні евакуювати українок з таборів «Аль-Хол» та «Родж» закликала правозахисна організація Human Rights Watch. Регіональна влада північного сходу Сирії, йшлося у повідомленні на сайті організації, незаконно утримує у таборах близько 40 українських громадян, що перебувають у нелюдських та принижуючих умовах. Більшість із них – діти.

15 червня із сирійського табору повернули ще одну родину українських громадян. Жінка на ім’я Аміна до 2014 року мешкала в Криму, під час окупації переїхала до Львова, а звідти до Сирії. З 2019 року з сімома дітьми жила у таборі «Родж».Українська влада обіцяла відновити членам родини документи громадян України. Крім того, їх мали перевірити правоохоронні органи. 


У таборах закритого типу «Аль-Хол» та «Родж» розміщують людей, яких підозрюють у зв’язках з екстремістським угрупованням «Ісламська держава». Більшість українських громадянок, що перебували там, – мешканки Криму. Табори відомі своїми жахливими умовами. 

Минулого року до «Аль-Холу» вдалося потрапити журналісту ТСН Андрію Цаплієнку. Це місце більше схоже не на табір біженців, а на найбільшу в світі в’язницю, зауважував він: «За рік у цьому таборі померло понад 400 малюків». Українські телевізійники тоді розшукали серед мешканців табору жінок із Луганська, Харкова, Кременчука, Черкас. Усі вони прагнули повернутися додому, хоч у багатьох і не залишилося українських документів.

 Поділитися