MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

19 жовтня – головне за день

19.10.2021   
ХПГ-інформ
У Харкові незрячим паралімпійцям міська влада подарувала звичайні книги та білети до зоопарку; Мін’юст шукає кандидатуру на посаду уповноваженого з питань Європейського суду з прав людини, але не може знайти через «маленьку зарплату і великі клопоти»; Укрзалізниця планує організувати на вокзалах тест-пункти, на яких пасажири зможуть пройти експрес-діагностику щодо захворювання на COVID – найважливіше на сьогодні.

Фото: Харківська міська рада

• У Харкові паралімпійцям із вадами зору міська влада подарувала звичайні книги та білети до зоопарку, повідомляє Newsroom із посиланням на чемпіонку Паралімпійських Ігор Марину Литовченко. Спортсменка розповіла, що після повернення з Японії з ними зустрілися представники обласної та міської влади. На зустрічі з виконуючим обов’язки ХОДА Олександром Скакуном та головою облради Тетяною Єгоровою-Луценко паралімпійцям подарували квіти та повербанки. Потім учасників Паралімпійських Ігор привітав в.о. мера Ігор Терехов. «І тут вони вручили ще більш цінні подарунки, а саме: паралімпійцям, у яких немає зору, подарували звичайну книгу про Харків та білети в зоопарк. Ні, про книги шрифтом Брайля ніхто не подумав», – цитує новинний сайт Марину Литовченко. 

• Мін’юст шукає кандидатуру на посаду уповноваженого з питань Європейського суду з прав людини, але не може знайти через «маленьку зарплату і великі клопоти». Про це в інтерв’ю «Українській правді» розповів міністр юстиції Денис Малюська. «Знайти людину на заробітну плату максимум дві тисячі доларів, людину, яка розуміється на міжнародних арбітражах, вільно володіє англійською, бажано французькою, може спокійно в іноземних юрисдикціях здійснити представництво в суді – це фантастична історія», – заявив він. Нагадаємо, у вересні з посади уповноваженого з питань ЄСПЛ пішов Іван Ліщина

• Укрзалізниця планує організувати на вокзалах тест-пункти, на яких пасажири зможуть пройти експрес-діагностику щодо захворювання на COVID. Для цього залізничники звернулися до українських лабораторій. Відповідно до карантинних обмежень під час міжрегіональних подорожей пасажири мають пред’явити документи про вакцинацію або негативний тест на хворобу, спричинену коронавірусом. «Серед головних вимог до лабораторій, які бажають розгорнути пункти експрес-тестування, мають бути такі: наявність відповідних ліцензій для надання послуг пасажирам; можливість цілодобової роботи та видачі результатів з QR-кодом протягом 30 хвилин; а також можливість попередньої онлайн-реєстрації для проходження тестування», – йдеться в повідомленні на сайті Укрзалізниці.

• З сирійського табору повернули українку з чотирма дітьми. Родина провела у жахливих умовах табору Родж три роки. За інформацією  Міноборони в Сирії чекають на евакуацію ще 11 родин. Міністерство оборони повідомило, що 19 жовтня вчетверте відбулася евакуація українських громадян з північно-східної Сирії. «Якщо говорити про табір “Родж”, то це – остання наша родина, яку врятували з того табору. Ще залишається 11 родин, які вже вивезені з табору «Аль-Хол», але вони поки що перебувають у режимі очікування через карантинні заходи. Це буде п’ятий рейс», – заявила заступник міністра оборони України Ганна Маляр.

• Рада розблокувала підписання закону про олігархів. Сьогодні, 19 жовтня, депутати відхилили усі 12 проєктів постанов про скасування голосування 23 вересня, коли було прийнято закон про олігархів. Тоді, ухвалюючи закон за скороченою процедурою, народні обранці не помітили, що голосують за правки, які протирічать одна одній. Сьогодні депутати розблокували підписання закону про олігархів спікером ВР та президентом.

 Поділитися