MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Суспільне заявляє про тиск з боку Офісу президента

20.10.2021   
ХПГ-інформ

Офіс президента тисне на редакцію ток-шоу «Зворотний відлік», що виходить на телеканалі «UA: Перший». Про це на своїй фейсбук-сторінці заявила ведуча програми Мирослава Барчук

Мирослава Барчук, фото: pen.org.ua

«Офіс президента давно і жорстко контролює присутність на ефірах  народних депутатів від фракції «Слуга народу». Кандидати на ефіри узгоджуються з контактною особою М.Подоляка в ОП», – написала журналістка. Крім того, зазначає Мирослава Барчук, Офіс президента висуває редакції умови і ставить ультиматуми щодо   присутності «слуг народу» на ефірах.

Як приклад вона навела ефір програми, що вийшла минулого понеділка. Як заявляє ведуча, Офіс президента поставив редакцію перед вибором: або в програмі на тему енергетичної безпеки будуть присутні або двоє депутатів фракції «Слуга народу» (обидва не експертні) або жодного. Колектив редакції не прийняв ультиматум і запросив Людмилу Буймістер, «яка вже не підкорялася вказівкам ОП». 

«В останній понеділок з’явився ультиматум №2: «слуги» (двоє) прийдуть на ефір лише за умови, якщо редакція відмовить раніше запрошеному Гео Леросу. Звичайно, ми сприйняли це як тиск. Ми відмовились виконувати ультиматум, представники монобільшості не прийшли. Сьогодні зранку отримали від людей Єрмака звинувачення, що у нас на ефірі не було представників монобільшості, і що це ”недотримання журналістських стандартів”», – написала Мирослава Барчук, назвавши таку поведінку співробітників Офісу президенту «загрозою для свободи слова і незалежної журналістики загалом».

Журналістка закликала колег не піддаватись тиску і вголос говорити про випадки тиску і шантажу, а народних народних депутатів – не брати участі у цьому шантажі, приходити на ефіри, «представляти свою позицію і цим захищати парламентську демократію в країні, бо авторитаризм є загрозою для всіх».  

Тим часом радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк в коментарі Радіо Свобода заявив: «Говорити про якесь особливе ставлення представників влади до Суспільного мовника точно некоректно і необґрунтовано. Більше того, незалежна редакційна політика будь/якого ЗМІ – це ключова ознака здорового суспільства і сучасної держави».


Нагадаємо, у серпні про тиск СБУ та Офісу президента на типографії заявляли у Демсокирі. Один із співзасновників партії  Віктор Трегубов написав про ситуацію, яка склалася із друком партійної газети «Правдоруб». Редакції відмовили у співробітництві 12 типографій. «Чотири номери вийшли нормально. П’ятий – останній – із дуже великими проблемами. Нам послідовно відмовила більш ніж дюжина типографій в усіх куточках України. Більшість з них не пояснювала причин. Деякі пояснили. До усіх завітала Служба Безпеки України, а конкретно – Департамент захисту національної державності. До однієї завітали буквально впродовж дня, відразу після нашого до них звернення. Усім було ввічливо пояснено, що друк накладу “Правдоруба”, і ширше – співпраця з Демократичною Сокирою не в їхніх інтересах. Звісно, ті вирішили не ризикувати», – зазначив Віктор Трегубов. На наш офіційний запит у Службі безпеки України заявили, що інформація «про нібито тиск співробітниками СБУ на друкарні не відповідає дійсності».

 Поділитися