21 жовтня – головне за день
• Застосунок для самоізоляції «Вдома» більше не вимагатиме від користувачів щодня проходити процедуру розпізнавання обличчя і не використовуватиме геолокацію. Про зміни в роботі додатку повідомили у Міністерстві цифрової інформації. «Для реєстрації у застосунку „Вдома“ потрібно буде вказати такі дані: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності); серія та/або номер паспорта; місце самоізоляції; номер телефону. Після цього упродовж 72 годин людина має зробити ПЛР чи антиген тест, – йдеться у повідомленні. – У застосунок має підтягнутися негативний результат. Тест обов’язково має бути зроблений у лабораторії, що верифікована МОЗ. Після цього застосунок можна видалити. У випадку позитивного результату потрібно зателефонувати своєму сімейному лікарю. Якщо ж людина з будь-яких причин не зробила тест після перетину кордону, через 72 години застосунок деактивується, а інформація автоматично передається до правоохоронних органів».
• Від 21 жовтня на найбільших залізничних вокзалах України працюють пункти вакцинації та експрес-тестування на COVID-19. Невакциновані пасажири можуть за вигідною ціною зробити тест і отримати довідку, яка стане підставою для проїзду у разі негативного результату. Про це повідомлено на сайті Укрзалізниці. Пункти експрес-тестування працюють на 10 залізничних вокзалах: Київ, Львів, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Мукачево, Кривий Ріг, Вінниця та Полтава (станція Полтава-Київська). Пасажири, які мають квиток на поїзд, зможуть зробити це медичне дослідження за 350 грн. Крім цього, відсьогодні починають працювати пункти безкоштовної вакцинації на 5 залізничних вокзалах: Київ, Львів, Харків, Одеса та Дніпро. Надалі АТ «Укрзалізниця» планує збільшувати перелік вокзалів, де діятимуть пункти вакцинації та тестування, йдеться в повідомленні.
• ЄСПЛ задовольнив скаргу трьох кримчанок та однієї жительки Донбасу, які мають статус ВПО, про дискримінацію з боку України під час місцевих виборів у 2015 році (справа «Селегиненко та інші проти України»), повідомляють «Крим.Реалії» з посиланням на опубліковане сьогодні рішення суду. Олександра Селигененко та Анастасія Мартиновська з Севастополя, Дар’я Свиридова з Ялти та Євгенія Терехова з Донбасу скаржилися на те, що не змогли проголосувати на місцевих виборах в Україні в 2015 році, хоча на той час постійно мешкали в Києві та отримали статус ВПО. Таким чином, вони не змогли обрати депутатів, які б представляли їхні інтереси. «Влада вважала, що вони все ще мешкають за місцем реєстрації» – у Криму та на Донбасі, мовиться у пресрелізі суду. Україна має виплатити заявницям по 4 500 євро.