MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

22 жовтня – головне за день

22.10.2021   
ХПГ-інформ
МОН рекомендує запровадити дистанційне навчання в усіх фахових освітніх закладах; кількість обшуків та затримань в окупованому Криму збільшилося; цьогоріч Нацполіція зареєструвала 158 кримінальних проваджень щодо злочинів проти журналістів – найважливіше на сьогодні.

Фото: Ann in the uk, Shutterstock

• Міністерство освіти і науки рекомендує запровадити дистанційне навчання в усіх фахових освітніх закладах. «Оскільки епідеміологічна ситуація з COVID-19 в країні погіршується, після відповідних консультацій з МОЗ МОН рекомендує запровадити дистанційне навчання з 25 жовтня до 15 листопада закладам фахової передвищої, вищої, післядипломної освіти всіх форм власності та сфер управління», – написав у Telegram глава МОН Сергій Шкарлет. «Щодо навчання в школах з наступного тижня, то воно буде організовано з урахуванням епідемічної ситуації в кожному окремому регіоні», – додав міністр.

• Згідно з відомостями Кримськотатарського ресурсного центру, кількість обшуків, які провели російські силовики в окупованому Криму протягом дев’яти місяців поточного року, збільшилося, якщо порівнювати з аналогічним періодом минулого. Так, цьогоріч було 46 обшуків, 26 з яких – у домах кримських татар, торік КРЦ зафіксував 40 обшуків. Значно збільшилася кількість затримань та утримань: 68 затриманих у 2020-му, цього року – 238, 202 з яких – кримські татари. Як зазначили аналітики центру, зменшилася кількість арештів – 147 протягом 9 місяців 2020 року та 195 у 2021-му. Зі 147 арештованих 106 – кримські татари.

• Протягом цього року Національна поліція зареєструвала 158 кримінальних проваджень, з яких: 113 – за ст. 171 КК України (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів), 38 – за ст. 345-1 КК України (погроза або насильство щодо журналіста) і 7 – за ст. 347-1 КК України (умисне знищення або пошкодження майна журналіста).

• Фонд соціального страхування повідомляє, що виплатив родині загиблого від COVID сімейного лікаря державну разову допомогу у розмірі 1 мільйон 702 тисячі 500 гривень. На сьогодні профінансовано допомогу сім’ям 174 медиків, які інфікувалися коронавірусом під час виконання професійних обов’язків і померли. Розмір зазначеної одноразової допомоги становить 750 розмірів прожиткового мінімуму. У січні цього року у фонді повідомляли, що від коронавірусу померли щонайменше 454 медпрацівники. Тим часом, за інформацією ВООЗ, у світі за різними оцінками за час пандемії COVID-19 загинуло 80–180 тисяч медиків.

 Поділитися