MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Співробітників СБУ підозрюють у катуванні іноземця

27.10.2021   
ХПГ-інформ
ДБР повідомило про підозру трьом співробітникам центрального апарату СБУ. За сім з половиною біткоїнів вони обіцяли не видавати російського програміста на батьківщину.

ДБР повідомило про підозру трьом співробітникам центрального апарату Служби безпеки України. За даними, слідства у жовтні минулого року правоохоронці затримали працівника IT-сфери, який нібито перебував у розшуку в Росії, і стали вимагати в нього 200 тисяч доларів США.

«Щоб іноземець швидше віддав гроші, співробітники СБУ били його та залякували. До того ж вони незаконно проникли до житла потерпілого, звідки викрали та привласнили його особисте майно», – йдеться в повідомленні на сайті ДБР. 

Таких грошей у чоловіка не було, тому він домовився розрахуватися зі співробітниками СБУ біткоїнами. 

«Отримавши 7,5 біткоїна, що у грошовому еквівалентні  становило 2,1 млн грн, співробітники СБУ підробили документи щодо часу та обставин затримання іноземця і передали його органам Нацполіції», – розповідають у ДБР.

У серпні 2021 року правоохоронців, яких підозрюють у злочині, відсторонено від займаних посад. Двоє з них перебувають під домашнім арештом. Одного, через «неналежну процесуальну поведінку» та «систематичне порушення покладених на нього процесуальних зобов’язань» взяли під варту. 

Усім трьом повідомлено про підозру за статтями щодо насильницького зникнення, крадіжки, поєднаної з проникненням у житло, грабежу, вимагання та перевищення влади працівником правоохоронного органу. Якщо вину співробітників СБУ буде доведено, їм загрожує позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.

Раніше правозахисники вже наголошували на корупційній складовій у роботі СБУ з мігрантами. 2 вересня 2018 року до Росії екстрадували бійця батальйону ім. Шейха Мансура Тимура Тумгоєва. Його видачу до РФ вимагав призупинити Комітет ООН з прав людини до закінчення розгляду його заяви Комітетом. Правозахисникам стало відомо, що з Тумгоєва вимагали хабар за те, щоб він не був екстрадований.


Нагадаємо, у червні 2019 року в Києві люди, що назвали себе офіцерами Служби безпеки України, викрали і вивезли на кордон із Білоруссю колишнього політв’язня Олександра Францкевича. Чоловік, що цілком законно мешкав в Україні, пішов до міграційної служби за посвідкою та зник.

 Поділитися