MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: Чотирьох кримчан засудили до тривалих строків позбавлення волі

29.10.2021   
ХПГ-інформ
Російський суд визнав фігурантів бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» винними у «спробі насильницького захоплення влади», а також «в участі в терористичній організації».

Бахчисарай, 11 березня 2020 року (фото: «Кримська солидарність»)

Сьогодні, 29 жовтня, Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону (РФ) визнав фігурантів бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» Сейтумера Сейтумерова, Османа Сейтумерова, Амета Сулейманова та Рустема Сейтмеметова винними у «спробі насильницького захоплення влади», а також «в участі в терористичній організації» та засудив їх до тривалих строків позбавлення. Про це повідомляють «Крим.Реалії» з посиланням на адвокатів засуджених.

За інформацією адвоката Едема Семедляєва, Сейтумер Сейтумеров отримав 17 років колонії суворого режиму, Осман Сейтумеров – 14 років, Амет Сулейманов – 12 років, Рустем Сейтмеметов – 13 років. Усі засуджені спочатку мають по 3 роки та 6 місяців відсидіти у в’язниці.

Адвокати повідомили, що подаватимуть апеляційні скарги на вирок.

Нагадаємо, 11 березня 2020 року у Бахчисарайському районі окупованого Російською Федерацією Криму відбилися обшуки у кримськотатарських господах, за результатами яких були затримані фігуранти справи.

Активісти «Кримської солідарности» повідомляли, що під час обшуків «вилучають телефони та підкидують літературу».

Наступного дня підконтрольний Кремлю Київський районний суд Сімферополя обрав затриманим запобіжні заходи – домашній арешт Амету Сулейманову, тримання під вартою Осману Сейтумерову, Сейтумеру Сейтумерову та Рустему Сейтмеметову.

Пресслужба ФСБ повідомила тоді, що затримані кримчани «вели активне вербування кримських мусульман і поширювали терористичну ідеологію». Також у ФСБ відзвітували, що «припинили діяльність осередку „Хізб ут-Тахрір“».

Окупація Криму

Захоплення Криму російськими військами розпочалося 20 лютого 2014 року. Окупанти, що висадилися на півострові, не мали розпізнавальних знаків і відомі як «зелені чоловічки» (у російському інформаційному просторі їх називають «ввічливими людьми»). «Ввічливі люди» захопили сімферопольський аеропорт, Керченську паромну переправу, інші стратегічні об’єкти.

1 березня самопроголошений глава Ради міністрів АРК С. Аксьонов звернувся до президента РФ В. Путіна про надання сприяння у забезпеченні миру і спокою на території Автономної Республіки Крим. Того ж дня Держдума РФ проголосувала за введення військ на територію України.

16 березня у Криму відбувся «референдум» про статус півострова. За результатами «референдуму», які не визнали ні Україна, ні Європейський Союз, ні США, Росія включила Крим до свого складу – 18 березня Путін оголосив про приєднання Криму до РФ.

Потому почалися репресії російської влади щодо незгодних з окупацією кримчан, людей, які мають проукраїнську позицію, громадських активістів, кримських татар, зокрема за участь в організації «Хізб ут-Тахрір», що заборонена на території РФ, однак легально діє на території України.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними та засудили дії Російської Федерації. Країни Заходу запровадили економічні санкції.

Росія заперечує анексію півострова і називає свої дії «відновленням історичної справедливости».

 Поділитися