MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: Апеляційний суд залишив вирок трьом кримчанам у силі

02.11.2021   
ХПГ-інформ
Торік Ескендера Абдулганієва, Арсена Абхаїрова та Рустема Емірусеїнова засудили на тривалі строки ув’язнення за звинуваченням у приналежності до забороненої в Росії ісламської організації «Хізб-ут Тахрір».

Рустем Емірусеїнов, Ескендер Абдулганієв, Арсен Абхаїров (фото Кримська солідарність)

1 листопада Апеляційний військовий суд у місті Власиха (РФ, Московська обл.) залишив без змін вироки фігурантам так званої справи «Красногвардійської групи Хізб ут-Тахрір», передає ПЦ «Меморіал» з посиланням на громадське об’єднання «Кримська солідарність».

Нагадаємо, 3 листопада минулого року Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив трьох кримчан на тривалі строки ув’язнення: Рустем Емірусеїнов отримав 17 років, Арсен Абхаїров – 13 років, Ескендер Абдулганієв – 12 років. Перші два роки чоловіки мають відбувати покарання у в’язниці, решту – в колонії суворого режиму.


14 лютого 2019 року у селищі Октябрському Красногвардійського району російські силовики провели обшуки в господах кримських татар – Ескендера Абдулганієва, Арсена Абхаїрова та Рустема Емірусеїнова. Пізніше трьох чоловіків доправили до управління ФСБ РФ у Сімферополі. Їх звинуватили у приналежності до забороненої в Росії ісламської організації «Хізб-ут Тахрір». Наступного дня підконтрольний московській владі суд заарештував затриманих напередодні чоловіків.

За версією слідства, не пізніше 2017 року у Красногвардійському районі Криму Рустем Емірусеїнов створив осередок «Хізб ут-Тахрір» (ч. 1 ст. 205.5 КК РФ), а Ескендер Абдулганієв та Арсен Абхаїров стали його учасниками (ч. 2 ст. 205.5 КК РФ). ФСБ стверджувало, що обвинувачені вивчали ідеологію «Хізб ут-Тахрір» та агітували односельців.

Розгляд апеляції у цій справі супроводжувався масовими затриманнями людей, які приходили як слухачі до підконтрольного московській владі Кримського гарнізонного військового суду в Сімферополі, звідки був встановлений відеозв’язок із Апеляційним військовим судом у місті Власиха. Зокрема, 1 листопада силовики затримали 19 людей. До судової зали, за клопотанням захисту, допустили п’ятьох людей із числа близьких родичів.


Міжнародна ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» називає своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн у ісламськім халіфаті, але відкидає терористичні засоби досягнення цього. Верховний суд Російської Федерації заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, занісши до списку з 15 об’єднань, названих «терористичними». В Україні організація діє без обмежень. Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою.


Правозахисний центр «Меморіал» вважає рішення Верховного суду РФ від 2003 року, яким «Хізб ут-Тахрір» визнана терористичною організацією, необґрунтованим. У його мотивувальній частині не міститься доказів терористичної спрямованості діяльності організації. На теперішній час невідомо жодного факту скоєння чи підготовки учасниками організації терактів будь-де у світі.

«Меморіал» визнає фігурантів справи політв’язнями й вимагає їхнього негайного звільнення.

 Поділитися