MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

2 листопада – головне за день

02.11.2021   
ХПГ-інформ
Цьогоріч з окупованих територій Криму та Донбасу до українських вишів вступило 2 083 осіб; ОАСК відкрив провадження про визнання протиправним наказу МОЗ про обов’язкову вакцинацію представників певних професій; російський суд залишив вирок трьом кримським татарам, засудженим за «тероризм», у силі – найважливіше на сьогодні.

Студенти (ілюстраційне фото з відкритих джерел)

• Цьогоріч з окупованих територій Криму та Донбасу до українських вишів вступило 2 083 осіб. Такі дані були оприлюднені під час онлайн-брифінгу «Підсумки вступної кампанії до українських закладів вищої освіти з тимчасово окупованих територій Донбасу та Криму у 2021 році». «З початку роботи освітніх центрів „Крим-Україна“ та „Донбас-Україна“, створених у 2016 році, вдвічі збільшилася кількість вступників із тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу до українських закладів вищої освіти: у поточному році на навчання було зараховано 2 083 студенти. З метою безпеки вступників у рейтингових списках і наказах про зарахування їхні прізвища шифрувалися», – зазначив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет. З Криму зараховано 337, з Донбасу – 1 746 вступників.

• Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження у справі за позовом Дмитра Ламзи – директора однієї з київських шкіл – до МОЗ України про визнання протиправним та нечинним Наказу «Про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням» від 4 жовтня 2021 року. Про це повідомлено на сайті ОАСК. Суд здійснюватиме розгляд справи за правилами загального позовного провадження. Підготовче судове засідання – 25 листопада.

• Апеляційний військовий суд у місті Власиха (РФ, Московська обл.) залишив без змін вироки фігурантам так званої справи «Красногвардійської групи Хізб ут-Тахрір». Ісламська організація «Хізб ут-Тахрір» заборонена в РФ як «терористична», проте цілком легально діє на території України. Нагадаємо, торік Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив трьох кримчан на тривалі строки ув’язнення: Рустем Емірусеїнов отримав 17 років, Арсен Абхаїров – 13 років, Ескендер Абдулганієв – 12 років. Перші два роки чоловіки мають відбувати покарання у в’язниці, решту – в колонії суворого режиму. ПЦ «Меморіал» визнав фігурантів справи політв’язнями.

• Європейський центр конституційних прав і прав людини (ECCHR) разом із Всесвітньою організацією проти катувань (OMCT) подали скаргу генеральному прокурору Німеччини проти шести високопосадовців служби безпеки Білорусі. Скарга стосується злочинів проти людяності, передає білоруська служба Радіо Свобода. У скарзі міститься інформація про злочини з боку служб безпеки у Білорусі після 9 серпня 2020 року, у тому числі про масові затримання, тортури, зникнення людей, сексуальне насилля та політичне переслідування. Такі злочини можуть розглядатися за принципом універсальної юрисдикції. «Ми розраховуємо, що розпочнеться попереднє провадження з боку федерального прокурора проти відповідальних, бо не передбачається розслідування цих порушень міжнародного права у самій Білорусі», – пояснив представник ECCHR Андреас Шулер. Нагадаємо, 9 серпня 2020 року, після закінчення голосування на президентських виборах, у Білорусі розпочалися масові протести – люди були незадоволені нечесною виборчою кампанією, повідомлялося про масові фальсифікації. Тоді почалися безпрецедентні репресії влади РБ проти власного населення. Масові порушення прав людини і норм права відбувалися на всіх етапах контактування людей із представниками силових структур.

 Поділитися