MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

5 листопада – головне за день

05.11.2021   
ХПГ-інформ
Кожен п’ятий підліток в Україні хоча б раз уживав наркотики; зареєструвати місце проживання можна буде онлайн; президент підписав закон про олігархів – найважливіше на сьогодні.

Фото: Orawan Pattarawimonchai, Shutterstock

• Кожен п’ятий підліток в Україні хоча б раз уживав наркотики. Про це повідомила радниця міністра внутрішніх справ України Анна Міщенко під час виступу на Всеукраїнському Форумі «Україна 30. Безпечна громада». «Кожен п’ятий підліток в Україні хоча б раз пробував наркотики. Щотижня кожен п’ятий підліток в країні вживає алкоголь. Є багато цифр клініки „Охматдит“, які говорять про те, що діти 10–11 років потрапляють до них дуже часто з алкогольними та наркотичними інтоксикаціями», – каже Міщенко. Також вона зазначила, що неповнолітні – одні з головних розповсюджувачів наркотичних речовин на вулицях та у школах, адже відповідальність за такі дії настає в 16 років і «цим користуються і використовують наших з вами дітей».

• Верховна Рада ухвалила закон «Про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні». «Законом запроваджується декларування місця проживання – повідомлення особою органу реєстрації адреси свого місця проживання в електронній формі за допомогою Єдиного державного веб-порталу електронних послуг з подальшим внесенням такої інформації до реєстру територіальної громади», – йдеться в повідомленні на сайті Верховної Ради. Про те, що тепер місце проживання можна зареєструвати онлайн, заявив у своєму телеграм-каналі міністр цифрової трансформації Михайло Федоров: «Відтепер у застосунку або на порталі “Дія” ви можете вказати адресу, за якою фактично мешкаєте, і отримати підтвердження від власника житла. Ніяких довгих прогулянок до ЦНАП – лише підтвердження онлайн. Ми повністю змінюємо філософію прописки. Замість 30 днів очікування і папірців – одна заява, яку опрацюють за добу». За словами міністра, послуга вже працює в експериментальному форматі у семи містах України. 

• Президент України підписав закон про олігархів. Документ спрямовано для офіційного опублікування. Нагадаємо, 23 вересня Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №5599 «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)». Відповідно до закону, «олігарх» – це особа, яка має три з чотирьох ознак: бере участь у політичному житті, має значний вплив на ЗМІ, є монополістом на загальнодержавному товарному ринку», володіє активами на суму не менше 75 млн. євро. Олігархам забороняється фінансувати політичні партії, брати участь у великій приватизації, давати кошти на агітацію, проводити мітинги або демонстрації з політичними вимогами та гаслами. Розглядаючи закон про олігархів за скороченою процедурою, депутати не помітили, що голосують за правки, які протирічать одна одній. 19 жовтня, Верховна Рада відхилила 12 проєктів постанов про скасування вересневого голосування. Таким чином депутати розблокували підписання закону спікером ВР та президентом. Харківська правозахисна група оцінювала законопроєкт як такий, що суперечить Конституції України та міжнародним стандартам прав людини.

• В Україні через пандемію COVID-19 випадки захворювання на туберкульоз залишаються непоміченими, повідомляє Суспільне із посиланням на Центр громадського здоров’я. «До поширення коронавірусу в Україні спостерігалося скорочення кількості випадків туберкульозу на 4-5% щороку. За даними 2020-го року ми спостерігаємо різке зменшення кількості до 17,5 тисяч випадків туберкульозу, що фактично на 30% менше, аніж за аналогічний період 2019-го року», – цитує медіа завідувачку відділу координації програм діагностики та лікування туберкульозу Центру громадського здоров’я Яну Терлеєву. При цьому в усьому світі захворюваність та смертність від хвороби зростає через недостатній доступ до діагностики та лікування.

 Поділитися