MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Від сьогодні невакциновані освітяни та держслужбовці не мають права виходити на роботу

08.11.2021   
ХПГ-інформ

Доведеться зробити щеплення або сидіти вдома до закінчення карантину. Без збереження заробітної плати.

Школа (ілюстраційне фото з відкритих джерел)

Рішення про це було ухвалене Кабінетом міністрів ще четвертого жовтня.  

Відповідно до змін до постанови «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19», керівники установ та організацій мають забезпечити контроль за проведенням підлеглими обов’язкових профілактичних щеплень проти СOVID-19 та відсторонювати від роботи працівників, що відмовляються або ухиляються від вакцинації, «крім тих, які мають абсолютні протипоказання до проведення таких профілактичних щеплень проти СOVID-19 та надали медичний висновок про наявність протипоказань до вакцинації проти СOVID-19, виданий закладом охорони здоров’я». Відсторонення триватиме до «до усунення причин, що його зумовили». У документі йдеться про співробітників навчальних закладів, працівників центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів та місцевих державних адміністрацій.

Дія постанови починається сьогодні, 8 листопада. Для того, щоб повернутися на робоче місце, достатньо зробити щеплення однією дозою вакцини.

Заборона виходити на роботу не стосується працівників, що мають протипоказання до вакцинації. 

Віктор Ляшко (фото: сайт МОЗ України)

У неділю 7 листопада в ефірі програми «ТСН Тиждень» міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко підтвердив: з понеділка згідно чинного законодавства невакциновані педагоги будуть відсторонені. Відповідні внутрішні накази мають підготувати директори освітніх закладів. 


Профспілка працівників освіти і науки України зверталася до Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України із закликом відтермінувати дію документу принаймні на місяць, до 8 грудня. «Відсторонення від роботи вже з 8 листопада може спричинити непередбачувані ситуації, які призведуть до порушення вимог щодо створення необхідних умов для перебігу освітнього процесу, неможливості обслуговування котелень, харчоблоків, охорони будівель, унеможливлення заміни відсутніх педагогів тощо», – заявляли у профспілці.  Міністр охорони здоров’я так прокоментував це звернення: «Профспілки хочуть право на роботу, а я хочу забезпечити право на життя».

Наразі хоча б однією дозою вакцини щепилися 36,7% громадян України, повний курс вакцинації пройшли 25,6% українців.

 Поділитися