MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Києві затримали очільника донецької «Ізоляції»

09.11.2021   
ХПГ-інформ
Про затримання бойовика сьогодні написав на своїй фейсбук-сторінці журналіст та колишній в'язень «Ізоляції» Станіслав Асєєв: «У Києві затримано головного воєнного злочинця Ізоляції – Куліковського Дениса, він же Палич. Тепер можу сказати, що життя прожив недаремно».

Фото: СБУ

СБУ повідомляє про затримання у Києві колишнього бойовика так званої «ДНР», що керував на тимчасово окупованій території Донецької області незаконною в’язницею «Ізоляція». Скоріше за все, йдеться про Дениса Куліковського. Чоловіка звинувачують у тому, що він безпосередньо вбивав та катував бранців. Кримінальне провадження відкрите за чотирма статтями Кримінального кодексу України:

• ст. 149 (торгівля людьми);

• ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації);

• ст. 260 (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань);

• ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни).

Про затримання бойовика сьогодні написав на своїй фейсбук-сторінці журналіст та колишній в'язень «Ізоляції» Станіслав Асєєв: «У Києві затримано головного воєнного злочинця Ізоляції – Куліковського Дениса, він же Палич. Тепер можу сказати, що життя прожив недаремно».

«Ізоляція» – територія колишнього заводу, яку у 2014 році контрольовані Росією угруповання перетворили на в’язницю для полонених і заручників. 

9 червня 2014 року територію арт-центру «Ізоляція», який діяв на території колишнього заводу з 2010 року, захопили озброєні люди (фото з сайту Радіо Свобода, автор: Костянтин Стрілець)

У червні прокуратура передала до суду обвинувальний акт щодо одного з катів донецької в’язниці «Ізоляція» Євгена Бражнікова. Встановлено 9 цивільних жертв його тортур. «Його звинувачують у тому, що він був правою рукою цього Куліковського-«Палича», він брав участь у катуваннях і побитті інших в’язнів, у тому числі через це міг вільно пересуватися територією «Ізоляції», мав певні привілеї від адміністрації. Власне, він навіть інколи (інші в’язні дають свідчення) просто відчиняв двері камер. Тобто він уже був частиною цієї адміністрації, хоча мав також карну статтю на тій території», – згадував про Бражнікова колишній в’язень «Ізоляції» журналіст Станіслав Асєєв. 

Як ми повідомляли раніше, у Донецькій області заочно судитимуть вісьмох керівників та конвоїрів в’язниці «Ізоляція», які катували полонених. Досудовим розслідуванням встановлено, що з 2014 до 2017 року двоє представників «служби спеціальних операцій Міністерства державної безпеки "ДНР"» організували та контролювали незаконну діяльність представників незаконних військових формувань, які захопили та утримували цивільних осіб та військовослужбовців Збройних сил України у так званій в’язниці «Ізоляція» у Донецьку. З полоненими вкрай жорстоко поводились, піддавали тортурам, примушували працювати.


Журналіста Станіслава Асєєва захопили 2 червня 2017 року на контрольованій бойовиками «ДНР» території. Свої публікації Асєєв підписував псевдонімом Васін і співпрацював із низкою українських ЗМІ, зокрема, Радіо Свобода, Український тиждень. У серпні 2018 року з’явилося повідомлення, що бойовики примусили Асєєва зізнатися у шпигунстві. 22 жовтня 2019 року інформаційні ресурси самопроголошеної «ДНР» повідомили про засудження Асєєва до 15 років ув’язнення за кількома «статтями»: «організація екстремістської організації», «шпигунство», «підбурювання до шпигунства», «публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності», «публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності». Станіслав Асєєв був звільнений у рамках обміну утримуваними особами на Донбасі 29 грудня 2019 року.

 Поділитися