MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

9 листопада – головне за день

09.11.2021   
ХПГ-інформ
Російські правоохоронці висунули Наріману Джелялу нове обвинувачення; на Одещині з трудового рабства звільнили 12 людей; поліція встановила особи 45 злочинців, які катували українських полонених у донецькій в’язниці «Ізоляція» – найважливіше на сьогодні.

Наріман Джелял (фото: Станіслав Юрченко, RFE/RL)

• Російські правоохоронці висунули Наріману Джелялу нове обвинувачення, повідомляє на своїй фейсбук-сторінці його адвокат Микола Полозов. До обвинувачень у скоєнні диверсії у складі організованої групи та незаконному придбанні, зберіганні та перевезенні вибухових пристроїв, додалася ще й контрабанда вибухового пристрою. Санкція за цією статтею складає від 7 до 12 років позбавлення волі, зауважує адвокат. «Після висунутих нових обвинувачень розпочався допит (Джеляла - ред.) як обвинуваченого. Однак Наріман як і раніше скористався правом обвинуваченого на давати показів», – розповів Микола Полозов. Окупаційна влада затримала кримськотатарського активіста та журналіста Нарімана Джеляла 4 вересня.

• На Одещині з трудового рабства звільнили 12 людей, йдеться в повідомленні на сайті Національної поліції. «Правопорушники вербували громадян із соціально вразливих груп населення, обіцяючи проживання, харчування та гідну оплату праці. Натомість заробітчани працювали по 16 годин на добу та проживали в бараках», – розповідають правоохоронці. Робітники отримували лише їжу сумлінної якості та алкоголь. Вони зазнавали психологічного тиску, їх били. П’ятеро з визволених осіб уже звернулися до поліції із заявами про вчинення щодо них злочину. 

• Правоохоронці встановили особи 45 злочинців, які катували українських полонених у донецькій в’язниці «Ізоляція». Про це розповів у фейсбуці міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський: «У вересні цього року щодо восьми воєнних злочинців матеріали були передані до суду для заочного засудження. Крім того, поліцейські отримали оперативну інформацію, що керівник в’язниці, головний кат українців в «Ізоляції» – так званий «Палич» – прибув на підконтрольну Україні територію. І вже зараз він у руках українських правоохоронців – це результат спільної роботи Нацполіції та СБУ».

Розширено перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 обов’язкове. До освітян і держслужбовців додано ще кілька категорій працівників, повідомляє МОЗ. Згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я, крім освітян та держслужбовців, обов’язковій вакцинації проти COVID-19 на період дії карантину додаються співробітники: підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади; установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів; підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4.03.2015 року № 83. Наказ набирає чинності 9 грудня 2021 року.

 Поділитися