MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: Генпрокуратура подала позов про ліквідацію Міжнародного Меморіалу

12.11.2021   
ХПГ-інформ
Генпрокуратура Росії подала позов до Верховного суду про ліквідацію Міжнародного Меморіалу – за систематичні порушення законодавства про «іноземних агентів». Правозахисники вважають, що жодних законних підстав для ліквідації товариства не існує.

Напис «Іноземний агент» на офісі Міжнародного Меморіалу в Москві (архівне фото)

Генпрокуратура Росії подала позов до Верховного суду про ліквідацію Міжнародного Меморіалу – за систематичні порушення законодавства про «іноземних агентів», а саме про немаркування матеріалів організації.

Міжнародне історико-просвітницьке, благодійне та правозахисне товариство «Меморіал» (скорочено – Міжнародний Меморіал) – некомерційна організація, що займається дослідженням політичних репресій у СРСР та сучасній Росії, сприяє моральній та юридичній реабілітації осіб, які зазнали політичних репресій.

У жовтні 2016 року Мінюст РФ заніс Міжнародний Меморіал до реєстру «некомерційних організацій, що виконують функцію іноземного агента».

Згідно з російським законодавством, «іноземним агентом» є некомерційна організація, яка отримує грошові кошти та інше майно від іноземних держав, громадян, організацій (в тому числі і міжнародних) і бере участь у політичній діяльності на території РФ в інтересах іноземних джерел. Однак «Меморіал» політичною діяльністю не займається, а також діяльністю в інтересах «джерел фінансування».

«Ми неодноразово заявляли, що закон від початку задуманий як інструмент для розправи з незалежними організаціями, і наполягали, що він має бути скасований, – мовиться в заяві Правління „Меморіалу“ з приводу позову про ліквідацію. – Проте поки закон існує, ми вимушені виконувати його вимоги».

Правозахисники вважають, що жодних законних підстав для ліквідації Міжнародного Меморіалу не існує.

«Це політичне рішення про знищення товариства „Меморіал“ – організації, що займається історією політичних репресій і захистом прав людини», – йдеться у заяві.

Судове засідання призначене на 25 листопада.

 Поділитися